ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه امروز ظهر در حاشیه نشست خبری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی که در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ما پیشنهاد لغو روادید دادیم اما طرف عراقی نپذیرفت، البته با وجود روادید ۴۰ دلار هیچ ضرری به طرفین نمی‌رسد. حدود ۲ میلیون بصورت متقابل زائر داریم بنابراین نه نفع کسی است و نه ضرر کسی و این یک عمل متقابل است.

وی افزود: درباره لغو روادید هم آقای لاریجانی گفته اند و هم بنده در ملاقات کنسولی گفتم و بر این موضوع تاکید داشتیم. بنده رسما در آخرین سفر کنسولی گفتم که ما مایلیم روادید لغو شود و یا هرکار که شما (طرف عراقی) انجام دهید ما نیز انجام می‌دهیم. اما اگر آنان لغو روادید نکردند، برای طرف ایرانی مشکل خاصی نیست گرچه برای زایران لغو روادید خوب خواهد بود.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه تاکید کرد: لغو روادید نه به نفع و نه به ضرر یک طرف است به همین خاطر دیگر جای گله نیست اما از نظر ما اگر لغو کنند، بهتر است.

قشقاوی بیان کرد: اربعین امسال قطعا روادید لغو نخواهد شد و همه باید ویزا بگیرند. امسال تمهیداتی چیده شده که امکان ندارد کسی بدون ویزا بتواند به عراق و اربعین برود.

وی پیرامون حضور ظریف در مجلس گفت: فردا به صحن علنی خواهیم رفت. چهار سوال ادغام شده آقای کریمی قدوسی است و یک سوال آقای پور ابراهیمی نیز است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/UAZIO8

منبع : farsnews.com

مجله