ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۴۴

الحشد الشعبی

رئیس هیئت حشدالشعبی عراق از ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا خواست که تحقیقات لازم درباره حمله جنگنده های این ائتلاف به مقر نیروهای داوطلب مردمی را به عمل آورد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، هیئت حشدالشعبی عراق (نیروهای داوطلب مردمی) روز گذشته، از حملات جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا به یکی از مقرهای خود ابراز انزجار کرد.

فالح الفیاض رئیس هیئت حشدالشعبی عراق در بیانیه‌ای گفت: درساعت ۱:۱۵ دقیقه بامداد روز چهارشنبه یکی از مناطق نیروهای داوطلب مردمی عراق، هدف یک حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی قرار گرفت که در  پی آن، ۲۱ تن از نیروهای داوطلب مردمی کشته و ۵ نفر نیز زخمی شدند.

وی افزود: ائتلاف بین المللی باید تحقیقات لازم درباره این حادثه و دلایل وقوع آن را به عمل آورده و نتایج را به طور شفاف و صادقانه به ما اعلام و تلاش کند که دیگر در آینده چنین اشتباهی را تکرار نکند.

یکی از نمایندگان ائتلاف دولت قانون نیز روز پنجشنبه حمله جنگنده‌های آمریکا به نیروهای داوطلب عشایری را جنایتی عمدی توصیف کرد.

وی از دولت عراق خواست که تحقیقات فراگیری درباره این حادثه انجام دهد.

از زمان آغاز حملات ائتلاف آمریکایی به عراق و سوریه در سال ۲۰۱۴ میلادی، این چندمین بار است که غیرنظامیان در این حملات هدف قرار می گیرند.

مسئولان و نهادهای حقوق بشری عراق بارها آمریکا را به کشتن غیر نظامیان و یا شبه نظامیان حامی دولت در حملات هوایی متهم کرده‌اند ولی واشنگتن یا این امر را به کلی رد می‌کند و یا اشتباه در محاسبات را دلیل «تلفات ناخواسته»  اعلام می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال141 روز قبل