ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم گزارش می‌دهد

۰۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۴۷

بیژن زنگنه وزیر نفت

پس از گذشت سه هفته از تجمع دانشجویان نفتی مقابل خانه ملت تنها یک جمله پر از ابهام از طرف وزیر به این دانش‌آموختگان داده شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، با گذشت سه هفته تجمع دانشجویان دانشگاه صنعت نفت مقابل  مجلس شورای اسلامی تنها صدایی که از وزیر نفت به گوش تجمع کنندگان رسیده در یک جمله خلاصه می‌شود. زنگنه در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره موضوع استخدام دانش‌آموختگان صنعت نفت گفت:«ما می‌توانیم طبق مقررات تعدادی از دانشجویان ممتاز را استخدام کنیم و با همان مقررات این کار را خواهیم کرد».

این سخنان زنگنه در ظاهر ساده ولی پر از ابهام است در این جمله اگر از کلمه شک برانگیز «می‌توانیم» عبور کنیم به عبارت «طبق مقررات» می‌رسیم که این سوال اساسی را در ذهن دانشجویان و قشر دانشگاهی و فرهیخته حوزه صنعت نفت ایجاد می‌کند «طبق کدام مقررات؟»، همانطور که در (پیوست شماره ۱) دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش مشاهده می‌کنید در بند ۶ به اولویت استخدام در شرکتهای تابع وزارت نفت پس از پایان موفقیت‌آمیز تحصیلات مطابق با مقررات و‌آیین‌نامه‌های مصوب وزارت نفت اشاره شده است. 

«پیوست شماره ۱»

علاوه بر این در پورتال مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت، فرهنگ جذب و استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت (پیوست شماره ۲) به صورت واضح به جذب بدون ازمون گروه «الف» و کارشناسی ارشد گروه دکتری اشاره شده است.

«پیوست شماره ۲»

متاسفانه بعد از ابلاغیه ۱۹ خرداد وزارت نفت (پیوست شماره ۳) این روند کاریابی بعد از سالیان متوالی به یکباره متوقف گردید بعد از پیگیریهای متعدد فارغ‌التحصیلان و دانشجویان از طریق نامه‌نگاری با شخص وزیر محترم نفت و مسئولان دانشگاه صنعت نفت خبری در سایت رسمی دانشگاه (پیوست شماره ۴) در خصوص بازگشت روال جذب فارغ التحصیلان گروه «الف» منتشر شد .

«پیوست شماره ۳»

«پیوست شماره ۴»

به گفته دانشجویان این دانشگاه بعد از سه ماه پیگیری و برگزاری دو تجمع توسط فارغ‌التحصیلان در ۵ و ۶ دی ماه سال ۹۴ و یک هفته تحصن غذا و لغو امتحانات دانشجویان در سه دانشگاه آبادان، اهواز و تهران ابلاغیه مذکور (پیوست شماره ۵) صادر گردید و در جلسه‌ای که نمایندگان فارغ‌التحصیل و معاونت نیروی انسانی وزارت نفت دکتر سلحشور در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۴ داشتند وعده اجرای ابلاغیه و آغاز روند کاریابی در کوتاهترین زمان داده شده بود ولی بعد از گذشت نزدیک به ۵ ماه همچنان هیچ کاریابی و جذبی صورت نگرفت از این رو فارغ‌التحصیلان مجدداً طی یک نامه به هامانه قائم مقام وزیر نفت ایران خواستار بررسی و حل مشکل بوجود آمده شدند.

ولی علی‌رغم پیگیریهای نمایندگان فارغ‌التحصیلان جواب مشخصی داده نشد. در آخرین پیگیری دسته جمعی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان در تاریخ ۱۸ و ۱۹ خرداد ۹۵ مبنی بر اجرای ابلاغیه ۲۷ دی (پیوست شماره ۵) مسئولان نیروی انسانی وزارت نفت (ساختمان تندگویان) تازه به پاسخگویی در مورد زمان و نحوه اجرای ابلاغیه نشدند.حال اگر به مقررات  استخدام دانشجویان این دانشگاه توجه کنیم متوجه خواهیم شد طبق مقرراتی که دانشجویان  براساس آن در این دانشگاه ثبت نام کرده‌اند، باید دانشجویانی که شرط معدل (معدل بالای ۱۵) را دارند در گروه «الف»  و اولویت استخدام در شرکت ملی نفت را دارند. 

 

«پیوست شماره ۵»

مسئله ابهام‌انگیز دیگر در اظهارات  وزیر نفت این بود که استخدام «تعداد معدودی از دانشجویان ممتاز» از چه زمانی آغاز می‌شود و چه زمانی تکلیف آینده شغلی فارغ‌التحصیلان این رشته مشخص می‌شود؟ آیا آقای وزیر قائل به الزام استخدام این دانشجویان و فارغ‌التحصیلان است؟

آنچه به صورت کلی از صحبتهای وزیر نفت و مدارک موجود برداشت می‌شود نشان‌دهنده این موضوع بوده که او از تصمیم خود درباره بحث استخدامی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت کوتاه نیامده و این پاسخ زنگنه همان پاسخی است که دانشجویان این دانشگاه بارها و بارها از زبان معاون تربیت نیروی انسانی وزرات نفت و دیگر مسئولان این وزارتخانه شنیده‌اند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال182 روز قبل