ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سرهنگ امین جلیلوف رئیس دفتر وزارت کشور تاجیکستان در خجند، مرکز استان سغد  این کشور در گزارشش  اعلام کرد: طبق آمار ثبت شده  دفتر وزارت کشور در خجند، در ۷ ماهه نخست امسال ۶۸۵ نفر به خاطر جرایم مختلف در این شهر در لیست پلیس قرار گرفته اند که ۶۴۳ تن از این افراد را زنان محجبه تشکیل می‌دهند که جرم آنان صرفا پوشیدن حجاب اسلامی بوده است. ۵۱۳ نفر از این افراد نیز ساکنان اصلی شهر خجند بوده‌اند.

تاجیکستان  به طور منظم هر گونه نمادی را که مخالف با دولت سکولار این کشور باشد ممنوع اعلام می‌کند.

برپایه این گزارش به نقل از worldbulletin.net، از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون پوشیدن حجاب اسلامی در کشور تاجیکستان ممنوع اعلام شده است. به علاوه وزارت آموزش و پرورش تاجیکستان نیز با صدور بخشنامه‌ای، حجاب را برای دختران و زنان در مدارس، دانشگا‌ه‌ها و مراکز آموزشی این کشور ممنوع اعلام کرده‌ بود. براساس این فرمان کسانی که از این دستور سرپیچی می‌کردند از مراکز آموزشی اخراج و از تحصیل محروم می‌شدند.

 در ماه فوریه امسال نیز تصاویر مربوط به دستگیری دو زن محجبه به جرم پوشیدن حجاب، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی روسیه منتشر شد و خشم مسلمانان این کشور را که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند برانگیخت. در پی این واقعه عقیل شریفوف، شهروند روسی-تاجیکستانی که این ویدئو را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود، به جرم تحریک اذهان عمومی، به یک سال زندان محکوم شد.
منبع: حوزه نیوز

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,