ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چند خبر از فلسطین/

۳۰ تیر ۱۳۹۵ – ۱۹:۰۸

فلسطین

یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز چهارشنبه تأکید کرد که محاصره شهر الخلیل و نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی هرگز هیبت مقاومت قهرمان فلسطین را نخواهد شکست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز چهارشنبه تجمع همبستگی با ساکنان محاصره شده الخلیل برگزار کرد و در جریان آن شیخ خضر حبیب از رهبران این جنبش طی سخنانی تأکید کرد که غزه با وجود محاصره و درد و رنج‌هایی که دارد اما برادران مبارز و مقاوم در الخلیل را که از سوی صهیونیست‌ها محاصره شده‌اند، فراموش نمی‌کند.

وی اظهار داشت: غزه و الخلیل وارد یک نبرد واحد برای مقابله با طرح صهیونیستی که ملت ما را هدف قرار داده است، شده‌اند.

شیخ حبیب افزود: ما به آنها (صهیونیست‌ها) می‌گوییم که شما می‌توانید الخلیل را محاصره کرده، خانه‌ها را تخریب و جوانان ما را بازداشت کنید اما با تمام این قدرت و توانایی خود هرگز نمی‌توانید اراده ما و هیبت مقاومت را بشکنید و پیروزی بر طرح صهیونیستی در راه است.

وی در ادامه از جهانیان خواست تا به مسئولیت خود در قبال ملت فلسطین عمل کنند و از نهادهای حقوقی خواست تا جنایت‌هایی که رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین مرتکب می‌شود، محکوم کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی الخلیل را به یک زندان بزرگ مبدل کرده است

رژیم صهیونیستی از وضعیت امنیتی کنونی کرانه باختری برای از بین بردن فرصت تحقق راهکار تشکیل دو کشور سوء استفاده می‌کند. اسرائیل بی‌وقفه در جهت تحمیل واقعیت موجود در کرانه باختری؛ به‌ویژه استان الخلیل تلاش می‌کند. ارتش اسرائیل این استان را به محاصره کامل خود درآورده است.

رژیم صهیونیستی چندی پیش از تصمیم خود برای ساخت ۴۵۰ واحد مسکونی جدید برای صهیونیست‌ها در کرانه باختری؛ به‌ویژه مناطق مجاور منطقه جنوبی استان الخلیل خبر داد. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای ارتش اسرائیل به‌طور بی‌سابقه‌ای به تدابیر امنیتی خود علیه فلسطینیان ساکن الخلیل شدت بخشیده‌اند.

شهرک نشینان اسرائیلی پیوسته به استان الخلیل؛ به‌ویژه بخش قدیمی آن یورش می‌آورند، این شهرک نشینان بخش اعظم این شهرک را به محاصره خود درآورده‌اند، آنان می‌کوشند تا بقیه خانه‌های شهروندان فلسطینی ساکن این شهرک را به تصرف خود درآورند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، برخی مقامات محلی الخلیل گفتند که به‌خاطر افزایش تعداد شهرک نشینان اسرائیلی در بخش قدیمی الخلیل که بر روند زندگی فلسطینیان تأثیر منفی گذاشته است، وضعیت روز به روز بدتر می‌شود.

آنان افزودند که ساکنان این شهرک همچنان به پایداری و مقاومت و استقامت خود در برابر شهرک نشینان اسرائیلی ادامه می‌دهند، شهرک نشینان یهود شبانه‌روز در راستای یهودی سازی بخش قدیمی الخلیل و مصادره بقیه خانه‌های موجود در این منطقه تلاش می‌کنند.

آنان تصریح کردند که شهرک نشینان اسرائیلی با حمایت نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس به تجاوزات خود علیه فلسطینیان ساکن الخلیل ادامه می‌دهند.

در همین راستا، مهندس عبدالهادی حنتش کارشناس فلسطینی گفت که تعداد شهرک‌های یهودی در اطراف استان الخلیل افزایش یافته است، این امر بر وضعیت شهروندان فلسطینی تأثیر منفی گذاشته است.

دشمن صهیونیستی برای سومین هفته متوالی به محاصره ظالمانه شهرها و روستاها و شهرک‌های جنوب الخلیل در کرانه باختری ادامه می‌دهد، ارتش اسرائیل به تدابیر امنیتی خود در این استان شدت بخشیده است، اشغالگران صهیونیست هر شب به خانه‌های فلسطینیان ساکن این استان حمله می‌کنند و اسباب و اثاثیه خانه‌هایشان را بر هم می‌زنند.

محافل سیاسی و مقامات محلی استان الخلیل از اتحادیه اروپا و مجامع بین الملل خواستند تا دولت اسرائیل را برای لغو محاصره این استان تحت فشار قرار دهند. این محاصره بر روند زندگی فلسطینیان ساکن الخلیل تأثیر منفی گذاشته است.

رژیم صهیونیستی دیوار دیگری در مرز اردن احداث می‌کند

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت که رژیم صهیونیستی تصمیم دارد دیوار دیگری در مرز شرقی اردن احداث کند.
بر اساس این گزارش، طرح‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به مسئولان ارشد این وزارتخانه ارائه و تصویب شده است و بر اساس آن دیواری به‌سمت جنوب از منطقه «مثلث مرزی» احداث خواهد شد و انتظار می‌رود که ساخت این دیوار طی چند هفته آینده آغاز شود.

گفته می‌شود این دیوار با هدف ممانعت از نفوذ عناصر گروه‌های تروریستی همانند داعش یا دیگر گروه‌های مشابه آن در اردن احداث می‌شود.

ساخت این دیوار به‌گونه‌ای خواهد بود که زمینه مقابله با هر گونه تلاشی برای منفجر کردن خودروهای بمب‌گذاری شده در مرز و یا تیراندازی‌ها را فراهم می‌سازد و این دیوار شامل سیستم کنترل برای مقابله با هر گونه نفوذ افراد خواهد بود.

حماس در انتخابات شهرداری‌ها شرکت می‌کند

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) ضمن دعوت از تمامی اقشار ملت فلسطین برای مشارکت در انتخابات شهرداری‌ها، اعلام کرد که این جنبش در قالب فهرست تکنوکرات‌ها در این انتخابات شرکت می‌کند.

سامی ابوزهری در جریان مراسمی که به‌منظور تکریم دانش آموزان برتر در وسط شهر غزه برگزار شد، خاطرنشان کرد که «حماس در قالب فهرستی متشکل از افراد متخصص در انتخابات شرکت خواهد کرد تا هدف خدمت به ملت فلسطین را تحقق ببخشد».

وی افزود انتخابات بر اساس یک نظام انتخاباتی و در یک روز و با یک دستور در هر دو منطقه باریکه غزه و کرانه باختری برگزار خواهد شد و پیام آشکار این شکل از برگزاری انتخابات، رد تمامی اتهامات وارده علیه حماس است.

ابوزهری ضمن درخواست از تمامی اقشار ملت فلسطین برای شرکت در انتخابات، این مسئله را ضامن خدمت رسانی بهتر به ملت فلسطین دانست.

سخنگوی حماس در بخش دیگری از سخنان خود تهدیدات اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را بی‌اهمیت دانست و آنها را نوعی عرض اندام در برابر صهیونیست‌ها توصیف کرد.

وی افزود: «ما جنگ‌طلب نیستیم، اما همچنان در جبهه مقاومت حاضر هستیم و با سلاح‌مان از سرزمین و حقوق خود دفاع می‌کنیم».

ابوزهری در ادامه به کودتای شکست خورده ترکیه اشاره کرد و گفت: «این کودتا غیرعادی است… چرا که عاملان آن خواهان روی کار آمدن حکومتی با پشتوانه اسلامی و اصلاح‌گری نیستند، بلکه می‌خواهند حکومتی دست‌نشانده بر سر کار بیاید که مجری اوامر غرب و شرق باشد».

وی تصریح کرد که «ماجرای کودتا در ترکیه تمام شد، اما توطئه‌ها همچنان ادامه خواهد داشت؛ و آشکار است که کودتاگران مخالف تداوم حمایت‌های آنکارا از آزادگان در غزه و نقاط دیگر جهان هستند».

رایزنی عریقات و وزیر خارجه مصر درباره قضیه فلسطین

احمد ابوزید سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر اعلام کرد که سامح شکری وزیر خارجه این کشور شب گذشته با صائب عریقات دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) که به مصر سفر کرده است، دیدار کرد.

در این دیدار، دو طرف به بررسی آخرین تحولات قضیه فلسطین و آینده روند صلح در خاورمیانه پرداختند.
به‌گفته وی، عریقات در ابتدای دیدار، شکری را در جریان تحولات اراضی فلسطینی و تجاوزات رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین قرار داد.

عریقات همچنین اظهار داشت که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم دارد طی دو روز آینده برای بررسی راهکار اجرای توافقات صورت گرفته در نشست پاریس در تاریخ ۳ ژوئن، به فرانسه سفر کند.

در این دیدار، شکری همچنین عریقات را در نتایج سفر اخیر خود به سرزمین اشغالی و گفت‌وگو با مقامات صهیونیست قرار داد.

ابوزید همچنین تصریح کرد که در این دیدار دو طرف به بررسی تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی برای دستیابی به دیدگاه مشترک برای کمک به ازسرگیری روند سازش از جمله تلاش‌های مصر و نیز برگزاری اجلاس قریب الوقوع اتحادیه عرب در نواکشوط پرداختند.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال217 روز قبل