ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چند خبر از فلسطین/

۲۰ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۷:۲۲

البطش

یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که توان مقاومت فلسطین از جمله گردانهای القدس شاخه نظامی این جنبش امروز دو برابر بیشتر از آن چیزی است که در جنگ غزه در تابستان سال ۲۰۱۴ بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری سما، خالد البطش طی سخنانی در مراسم ختم دو شهید گردان‌های القدس که در منطقه بیت‌لاهیا برگزار شد، گفت که مقاومت برای هر نبرد دیگری که دشمن صهیونیستی تحمیل کند، آماده است و از ملت مجاهد خود دفاع خواهد کرد.

وی با اشاره به برخی تلاش‌ها برای ریشه‌کنی قضیه فلسطین در شرایطی که امت عربی با درگیری‌هایی مواجه است، تأکید کرد که ثبات مقاومت و شجاعت آن در رویارویی با دشمن صهیونیست نه‌تنها حمایت از فلسطین است بلکه از امت عربی در برابر خطر موسوم به طرح «دولت بزرگ صهیونیستی» حمایت می‌کند.

البطش تصریح کرد که ملت فلسطین عزیزترین و گرانقدرترین داشته‌های خود را در راه آزادسازی سرزمین و مقدساتش و تشکیل دولت فلسطین به‌پایتختی قدس شریف تقدیم کرده است.

وی در ادامه بر موضع جهاد اسلامی مبنی بر مخالفت با هر گونه مذاکرات با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

تیراندازی نیروهای اشغالگر به‌سمت کشاورزان و ماهیگیران فلسطینی

قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی امروز شنبه به‌سمت قایق‌های ماهیگیری فلسطینیان در نزدیکی سواحل نوار غزه تیراندازی کردند.

شاهدان عینی گفتند که قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی در دریای شمال واقع در منطقه السودانیه به‌سمت قایق‌های ماهیگیری فلسطینیان تیراندازی کردند که البته آسیبی به کسی نرسید.

نظامیان صهیونیست مستقر در شرق غزه همچنین به‌سمت کشاورزان فلسطینی تیراندازی کردند.

مفتی قدس: مسجدالاقصی متعلق به امت اسلام است و همه باید از آن دفاع کنند

مفتی قدس و خطیب مسجد الاقصی تأکید کرد که مسجد الاقصی تنها متعلق به مسلمانان است و سراسر امت اسلام باید به دفاع از آن برخیزند. وی از ملت فلسطین خواست به‌سوی این مسجد رخت بربسته و به‌ویژه در آستانه عید قربان آن را با تلاوت قرآن، نماز و کلاس‌های علوم دینی آباد کنند.

شیخ محمد حسین مفتی قدس و فلسطین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد الاقصی خواستار عمران و آباد سازی مسجد الاقصی شد و از تمامی مسلمانان خواست به‌رغم محدودیت‌ها و تدابیر امنیتی شدید دشمن صهیونیستی در این مسجد مبارک حضوری گسترده و پررنگ داشته باشند.

این در حالی است که ده‌ها هزار نفر از ساکنان قدس، کرانه باختری، فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ و نوار غزه در نماز جمعه این هفته مسجد الاقصی حضور داشتند.

شیخ حسین تأکید کرد که دشمن غاصب صهیونیستی زمینه تعرض و هتاکی شهرک نشینان تندروی یهودی به مسجد الاقصی را فراهم می‌کند اما مانع از ورود مسلمانان به این مسجد به‌منظور اقامه نماز و عبادت می‌شود.

وی خطاب به سران کشورهای اسلامی و عربی و ملتهای مسلمان تصریح کرد که بدانید قبله نخست مسجد الاقصی و قبله دوم مسجد الحرام است.

خطیب مسجد الاقصی خاطرنشان کرد که زمان آن رسیده تا امت اسلامی و عربی به مسئولیت‌های خود در قبال مقدسات فلسطین عمل و از مسجد الاقصی و دیگر مقدسات فلسطین دفاع کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که در عید قربان بار دیگر امید به امت اسلام بازگردد و پرچم اسلام در سرتاسر دیار اسلام برافراشته شود.

محاصره روستاهای جنوب نابلس برای هفتمین روز متوالی

نیروهای اشغالگر اسرائیل برای هفتمین روز متوالی روستاهای بیتا، عینابوس، عوریف و حواره در جنوب شهر نابلس را به‌بهانه پرتاب سنگ به‌سمت شهرک نشینان صهیونیست مسدود کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر روستای بیتا، جاده عورتا و اودلا و چهارراه اصلی بیتا و جاده‌های فرعی و خاکی بین شهرک بیتا و حواره را با قرار دادن بلوک‌های سیمانی و خاکریز مسدود کردند که همین امر تردد هزاران شهروند را مختل کرده است.

هشدار رژیم صهیونیستی درباره تشدید عملیات‌های مقاومتی در مرحله آتی

روزنامه صهیونیستی معاریو امروز شنبه درباره تشدید عملیات‌های مقاومتی علیه نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی در مرحله آتی هشدار داد.

این روزنامه ضمن اشاره به نزدیک شدن زمان برداشت محصول زیتون در کرانه باختری، افزود که در موسم برداشت این محصول میزان درگیری‌ها میان فلسطینیان و اشغالگران صهیونیست تشدید می‌گردد.

در همین راستا، یک تحلیلگر نظامی صهیونیست گفت که در روزهای اعیاد یهودی میزان تنش و درگیری‌ها میان فلسطینیان و نظامیان اسرائیل افزایش می‌یابد.

آلن بن دیوید خاطرنشان ساخت: حکم دیوان عالی تشکیلات رام‌الله مبنی بر تعویق برگزاری انتخابات شهرداری موجب تشدید تنش میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و جنبش فتح می‌شود.

وی یادآور شد: زمانی که تشکیلات خودگردان تصمیم به برگزاری انتخابات شهرداری‌ها و شوراهای محلی گرفت، تصور نمی‌کرد که حماس در آن شرکت می‌کند.

وی ابراز عقیده کرد که مصلحت اسرائیل ایجاب می‌کند که جلوی شرکت حماس در این انتخابات گرفته شود.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال164 روز قبل