ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۸:۵۹

درخت آتش سوزی جنگل

جنگل‌ها و مراتع "درکی کرکی" منطقه میانکوه غربی پلدختر در آتش سوخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، جنگل‌ها و مراتع "درکی کرکی" منطقه میانکوه غربی در شهرستان پلدختر در آتش سوخت.

حجت بساطی دهیار "پا علم پلدختر" شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: این آتش‌سوزی در  "درکی کرکی" منطقه میانکوه غربی پلدختر ساعت ۷ صبح چهارشنبه در کیلومتر ۳۶ آزادراه پل زال ــ خرم‌آباد در جنگل‌ها و مراتع این منطقه به وقوع پیوست.

وی افزود: شیب تند، سخت‌گذر و صعب‌العبور بودن منطقه، گرمای شدید، کمبود امکانات و نیروی انسانی سبب گسترش آتش و دشواری عملیات مهار آن شده است.

دهیار پا علم پلدختر عنوان کرد: وزش باد در منطقه کار اطفای حریق را سخت‌تر می‌کند و هر لحظه آتش گسترش بیشتری می‌یابد و دود ناشی از آن آسمان و فضای منطقه را در بر گرفته است.

وی بیان کرد: تلاش از سوی نیروهای مختلف منابع طبیعی، بسیج و اهالی منطقه برای مهار آتش  ادامه دارد اما آتش به‌دلیل گستردگی زیاد غیرقابل‌کنترل است.

بساطی با بیان اینکه در پی وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع درکی کرکی پلدختر گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی منطقه نابود می‌شوند، گفت: نیروهای موجود در منطقه به‌دلیل کمبود امکانات لازم و سخت‌گذر بودن منطقه برای مهار آتش از وسایلی همچون بیل و شاخ و برگ درختان استفاده می‌کنند.

وی علت وقوع این آتش‌سوزی را اختلافات محلی و عمدی دانست و اظهار داشت: مسئولان عامل و یا عاملان این‌گونه اتفاقات ناگوار را شناسایی کنند و با آن‌ها برخورد قاطع و جدی داشته باشند تا آتش‌سوزی‌ها موجب نابودی سرمایه عظیم منابع و نیاز طبیعی آیندگان نشوند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال198 روز قبل