ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مسألۀ تحصیلاتِ ملِانیا هنگامی جنجال‌آفرین شد که رسانه‌ها از تناقض میان اطلاعات کتابِ زندگی نامۀ وی با اطلاعات وبسایتش خبر دادند.

اوایل سال جاری میلادی، کتابی با عنوان «زندگی خصوصیِ ملِانیا ترامپ» (Melania Trump: The Inside Story) منتشر شد. در این کتاب ذکر شده بود که ملانیا برای آغاز کردنِ حرفۀ موردِ علاقۀ خود یعنی مدلینگ پس از یک سال حضور در دانشگاهی در اسلوونی تحصیلات خود را در رشتۀ معماری رها کرد.

اما در زندگی‌نامۀ منتشر شده در وبسایتِ همسر ترامپ، میزان تحصیلات وی کارشناسی معماری ذکر شده بود. ملانیا اصالتاً اسلوانیایی است و پیش از ازدواج با ترامپ به عنوان یک مدل فعالیت می‌کرده است.

پس از جنجال پیش آمده، وبسایت ملانیا به طور کامل از روز چهارشنبه از دسترس خارج شد.

    حذف وبسایت همسر ترامپ موجی از انتقادات در پی داشت و ملانیا در واکنش به آن‌ها، در حساب شخصی خود در شبکۀ اجتماعی توییتر نوشت: «وبسایت مذکور در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و به این دلیل حذف شده است که دیگر منعکس کنندۀ کسب و کار و علایق حرفه‌ایِ کنونی من نیست.»

اگر اکنون به وبسایت ملانیا سر بزنید به وبسایتی دیگر راهنمایی می‎شوید که مملو از تصاویری از املاک تجاری، زمین‌های گلف و هتل‌های پنج ستارۀ متعلق به خانوادۀ ترامپ است.

روزنامۀ امریکاییِ هافینگتون پست، به عنوان اولین رسانه‌ای که به این موضوع جنجالی پرداخته بود، در گزارش خود نوشت پیگیری میزان تحصیلات ملانیا پس از آن آغاز شد که وی در سخنرانی خود به کپی‌برداری از سخنرانی بانوی اول امریکا پرداخت.

ملانیا اواخر ماه تیر در نخستین سخنرانی رسمی خود در گردهمایی کمیتۀ ملی حزب جمهوری‌خواه، از سخنرانی سال ۲۰۰۸ میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا تقلید کرد.

سخنرانی ملانیا، عبارات و کلماتی دقیقاً مشابه سخنرانی میشل در گردهمایی حزب دموکرات هنگام نامزدی باراک اوباما، داشت و این موضوع مورد انتقاد شدید امریکایی‌هایی قرار گرفت که این مدل اسلوانیایی را لایق جایگاه بانوی اولیِ کاخ سفید نمی‌دانند.
 

بولتن نیوز

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,