ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی:

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۱۵

آملی لاریجانی

رئیس قوه قضاییه شیطنت‌های اخیر برخی رسانه‌های غربی و همگامی و همراهی برخی افراد و جریان‌ها در داخل کشور با آنان در تطهیر جنایت‌های منافقین را حرکتی مرموز و تأسف‌بار خواند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز  مسئولان عالی قضایی با تبریک ولادت امام رضا(ع) و با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بر سر اقتدار و امنیت خود هیچ گونه مسامحه‌ای نخواهد کرد؛ گفت: جنایت‌های منافقین سیاه‌دل تطهیر شدنی نیست و باید تأسف خورد که برخی با پخش فایل‌های صوتی مستمسک به رسانه‌های غربی دادند.

وی به جنایت‌های گروهک منافقین و به شهادت رساندن بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم و مسئولان کشورمان اشاره کرد و گفت: منافقین تا سال‌ها، با بدترین و خشونت آمیزترین روش‌ها مردم و بزرگان مورد احترام این مردم را ترور کردند و در جنایت‌های خود حتی از مردم عادی کوچه و بازار هم نگذشتند؛ با این حال اکنون در حرکتی شیطنت‌آمیز و مرموز از سوی رسانه‌های غربی با همراهی برخی جریان‌ها و افراد در داخل کشور در‌صدد تطهیر این جنایت‌ها و احیای نام آنان هستند.

رئیس قوه قضاییه با ابراز اینکه منافقین در زمان خود بدتر از داعش بودند، افزود: کشورهای غربی و اذناب منطقه‌ای آنان با دعوت از منافقین به فرانسه و برگزاری همایش، سعی در حمایت از آنان دارند و متأسفانه برخی نیز در داخل به‌نحوی در حال همگامی با این جریان و تشویش اذهان عمومی هستند‌ اما باید بدانند قوه قضاییه همچنان با اقتدار عمل خواهد کرد و هرگونه تشویش اذهان عمومی در این‌گونه امور امنیتی مسلماً پیگرد قضایی خواهد داشت.

آیت‌الله آملی لاریجانی تأکید کرد: آنچه از احکام دادگاه‌ها بر حسب موازین شرعی و قوانین انجام شده است قابل خدشه نیست و حکم گروه‌های محارب کاملاً آشکار است اما متأسفانه برخی‌ راه را کج می‌روند و اکنون حرف‌های عجیب و غریبی می‌زنند و ادعای پوزش‌خواهی از کسانی دارند که فرزندانشان در طول سال‌های متمادی انسان‌های شریف این کشور را به خاک و خون کشیدند.

رئیس قوه قضاییه خواستار به میدان آمدن دلسوزان نظام و نویسندگان و سخنوران برای مقابله با «نغمه‌های شیطانی» کسانی که «با سخنان و ادعاهای سخیف و ساده‌لوحانه در پی به انحراف کشاندن تاریخ انقلاب هستند» شد و تصریح کرد: همه دوستداران انقلاب و امام(ره)، همچنین بیت مکرم حضرت امام(ره) به میدان بیایند و این نغمه‌های شیطانی را در هم بشکنند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به تیزبینی حضرت امام(ره) و پیش‌بینی‌های دقیق ایشان درخصوص برخی افراد و «ساده‌لوح» خواندن آنان گفت: تیزبینی حضرت امام(ره) در کنار الهی بودن ایشان موجب شد که برخی، کسانی را که گمان می‌کردند بعدها ولی‌فقیه می‌شوند به‌سرعت برکنار کنند و اگر نبود آن تیزبینی، امروز جمهوری اسلامی ایران مسیر دیگری داشت اما می‌بینیم که تعابیر حضرت امام(ره) امروز هم تازه و قابل اتکاست و ما همچنان شاهد برخی ساده‌لوحی‌ها و حرف‌هایی هستیم که رسانه‌های غربی را تغذیه می‌کند.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر اینکه امروز باید از مظلومیت حضرت امام(ره) دفاع کرد، افزود: باید رنجنامه حضرت امام(ره) در پاسخ به برخی افراد در آن دوره را به‌دقت خواند و با بررسی شرایط امروز و تاریخ انقلاب اجازه نداد که این تاریخ تحریف و فجایع منافقین فراموش شود و البته قطعاً با حضور مردم مؤمن و تکیه بر صداقت و بصیرت آنان و وجود علمای بزرگ نغمه‌های شیطانی در نطفه خفه خواهد شد و دستگاه قضایی نیز قاطعانه در مقابل کسانی که ضمن تلاش برای تحریف تاریخ انقلاب اسلامی در صدد ایجاد خلأهای امنیتی و دودستگی و پاره پاره کردن جامعه انقلابی و متدین ایران هستند، خواهد ایستاد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه با گرامی‌داشت سالروز ورود آزادگان به کشور و تأکید بر بزرگداشت آزادگان، ایثارگران و خانواده شهدا از آنها به‌عنوان نمادهای پیروزی و مقاومت یاد کرد و گفت: اگر نبود آن همه ایثار و از خودگذشتگی، جمهوری اسلامی ایران امروز این مقام و مرتبه را نداشت.

رئیس قوه قضاییه همچنین با گرامیداشت سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳روزه و تبریک این پیروزی به حجهالاسلام سیدحسن نصرالله و با اشاره به اینکه حزب‌الله لبنان و جبهه مقاومت خار چشم دشمنان و پشتوانه و آبروی جهان اسلام است، تأکید کرد: بقای جبهه مقاومت و پیروزی‌های آنان در مقابل دشمنان، نتیجه پیروزی حزب‌الله در جنگ ۳۳روزه است و امیدواریم شاهد ادامه این پیروزی‌ها با شکست کامل دشمنان جبهه مقاومت باشیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک مجدد ولادت امام رضا(ع) و با تأکید بر ضرورت تلاش برای دستیابی به روحیه معنوی و معرفت و شناخت ائمه اطهار(ع) به‌عنوان واسطه‌هایی برای فیض الهی به ذکر دو روایت با مضمون ثواب زیارت بارگاه امام هشتم(ع) پرداخت و تصریح کرد: در کتاب ابن‌قولویه جعفربن محمد قمی در روایت نهم از بابی که مربوط به زیارت امام رضا (سلام الله علیه) است به‌نقل از ابی‌نصر بزنطی روایت می‌کند که «قالَ: قَرَأْتُ فِی کِتَابِ أَبِی‌الْحَسَنِ الرِّضَا(ع): أَبْلِغْ شِیعَتِی أَنَّ زِیَارَتِی تَعْدِلُ عِنْدَ اللَّهِ أَلْفَ حِجَّه» ایشان می‌گوید "من در نامه یا کتاب ابوالحسن الرضا خواندم که فرمودند به شیعیان من برسانید که زیارت من در نزد خداوند، معادل هزار حج است". بعد راوی می‌گوید به امام جواد (ابی‌جعفر) عرض کردم هزار حج، و امام جواد فرمود: آری، هزار هزار حج. «فقلت لابی‌جعفر أَلْفَ حِجَّهٍ قَالَ إِی وَاللَّهِ وَ أَلْفَ أَلْفِ حِجَّه» هزار هزار حج است «لِمَنْ زَارَهُ عَارِفاً بِحَقِّهِ» هر کس عارفاً بحقه، او را زیارت کند، ثواب هزار حج بلکه هزار هزار حج دارد.

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: فهم این روایات نیاز به دقت و تأمل دارد و نباید استیحاش کرد در عالم معنا و باطن این عالم که در معرض نظر و مشهود اولیای کرام الهی است، حقایقی در جریان است که از دیده امثال ما پنهان است. به‌تنصیص روایات متعدد،‌ نور واحدی وجود دارد که نور پیامبر و اولیای الهی است و آن نور تجلی اول حق است که در همه عوالم مشهود است و البته تجلیاتی پیدا می‌کند تا به ما می‌رسد. خوب، حالا اگر کسی نور اول را که عالی‌ترین مقام قرب الی الله است در هر مرتبه‌ای زیارت کند، به این شرط که عارف به حق او باشد آن‌گاه به‌تناسب، ثواب‌های مختلف تحصیل می‌کند ثواب و زیارت او معادل آن ثواب‌ها می‌شود. و اگر کسی این نور را در عالی‌ترین مرتبه‌اش زیارت کند چه‌بسا نه‌فقط هزار هزار حج که ثواب همه اعمال را دارد.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: در روایت دیگری که روایت صحیحه‌ای است صاحب کامل الزیارات نقل کرده است که امام موسی کاظم(ع) فرمود: «هر کس فرزندم را زیارت کند، «فله الجنّه» برای او بهشت است». در هر حال این روایات و مشابه این روایات معتبره، قلب انسان را امیدوار و نورانی می‌کند به اینکه از ساحت ائمه اطهار، قرب به خود این بزرگواران و محبت و انس با آنها را تقاضا کند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی ماده ۲۶۱ قانون آیین دادرسی کیفری ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رسید.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال193 روز قبل