ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

جزئیات پرونده سرقت از مراکز درمانی ترک اعتیاد+تصاویر

بررسی های تخصصی بر روی محل های سرقت پرونده نشان داد که هیچکدام از این مراکز دارای تجهیزات امنیتی و موارد تأخیری در سرقت نبوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در مورخه ۲۰/۰۱/۱۳۹۵ وقوع یک فقره سرقت از یک مرکز ترک اعتیاد در محدوده خیابان ستارخان به کلانتری ۱۳۷ نصر اعلام شد .

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت اماکن” و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۲ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات مالباخته :
مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “مرکز ترک اعتیاد … دارای دوربین های مداربسته است ؛ به همین علت پس از اطلاع از سرقت ، به بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته داخل مرکز پرداخته و متوجه شدم که سرقت در ساعت ۲۲:۳۵ ، نوزدهم فروردین ماه انجام شده و طی آن چند جوان ضمن شکستن درب ورودی و در ادامه تخریب گاوصندوق ، اقدام به سرقت یک دستگاه لپ تاپ و کلیه داروهای ترک اعتیاد داخل مطب (قرص و شربت متادون) و همچنین دیگر داروهای ویژه ترک اعتیاد به ارزش تقریبی ۷۵ میلیون تومان کرده اند ” .

تأسیس مغازه عطاری در منطقه قلعه حسن خان :
با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، انجام چهره نگاری و نهایتا استفاده از اطلاعات مجرمین سابقه دار در پلیس آگاهی ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار منطقه ستارخان بنام “فرشید . ع” (۴۲ ساله) شدند که پیش از این نیز به اتهام سرقت منزل دستگیر و روانه زندان شده بود .

 اخبارحوادث,خبرهای  حوادث,ترک اعتیاد

با شناسایی “فرشید . ع” ، وی در محل سکونتش واقع در منطقه ستارخان دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی منتقل شد ؛ فرشید پس از مشاهده تصاویر صحنه سرقت از مرکز ترک اعتیاد ، صراحتا به مشارکت در سرقت از مرکز ترک اعتیاد اعتراف کرد و عنوان داشت که بهمراه دو نفر از دوستانش بنام های محمود و پرویز این سرقت را  طراحی و انجام داده  و انگیزه خود از این سرقت را نیز تأسیس مغازه فروش داروهای گیاهی ( عطاری ) در منطقه قلعه حسن خان و فروش داروهای ویژه ترک اعتیاد به بیماران عنوان داشت .

متهم در خصوص نحوه آشنایی با دو همدستش به کارآگاهان گفت : “من بهمراه “محمود” و “پرویز”، نیروهای خدماتی یک مرکز درمان ترک اعتیاد در منطقه آریاشهر هستیم که متوجه شدیم فروش داروهای ترک اعتیاد به بیماران سود زیادی دارد اما هیچکدام از ما شرایط قانونی این کار را نداشتیم ؛ نهایتا هر سه نفر تصمیم گرفتیم تا مغازه ای تحت عنوان عطاری در منطقه قلعه حسن خان افتتاح کرده و در پوشش آن اقدام به فروش داروهای ترک اعتیاد مسروقه [ به بیماران ] نماییم ” .

دستگیری دو متهم دیگر پرونده :
با توجه به اعتراف صریح “فرشید . ع” ، کارآگاهان پایگاه دوم اقدام به شناسایی مغازه ای تحت عنوان عطاری در منطقه قلعه حسن کردند که متهمین آنرا بدون هرگونه اخذ مجوز قانونی تأسیس و در پوشش آن اقدام به فروش داروهای ترک اعتیاد سرقت شده از مراکز ترک اعتیاد کرده بودند .

در ادامه ، محمود . ج ( ۳۳ ساله ) و پرویز . غ ( ۳۴ ساله ) نیز در قلعه حسن خان شناسایی ، دستگیر و در بازرسی از مغازه متهمین مقادیر متنابهی از داروهای ترک اعتیاد کشف و توقیف شد .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ،با اعلام این خبر اعلام داشت : “در ادامه رسیدگی به پرونده و شناسایی اموال بدست آمده از محل فروش داروهای ترک اعتیاد مسروقه ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی دو دستگاه خودرو سمند و یک دستگاه خودرو شاسی بلندی شدند که برابر اعتراف صریح متهمین،هزینه خرید این خودروها از محل فروش داروهای ترک اعتیاد بدست آمده بود”.

سرهنگ سعدالله گزافی با اشاره به شناسایی تعداد دیگری از مراکز ترک اعتیاد به عنوان محل های ارتکاب سرقت توسط متهمین عنوان داشت : “با اعتراف صریح متهمین ، تعداد دیگری از مراکز ترک اعتیاد که توسط متهمین مورد سرقت قرار گرفته بودند ، شناسایی و مالباختگان جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند ” .

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,