ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، متن تصویب‌نامه هیأت وزیران درخصوص اصلاح مصوبه نحوه نظارت بر انعقاد و اجرای قرارداد های جدید نفتی منتشر شد.

در این مصوبه آمده است:

بسمه تعالی

وزارت نفت-وزارت امور اقتصاد و دارایی-سازمان برنامه و بودجه کشور

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۵/۶/۷ به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصد و سی‌و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

تصویب‌نامه شماره ۵۷۲۲۲/ت۵۳۲۶۷هـ مورخ ۱۳۹۵/۵/۱۶ موضوع نحوه نظارت بر انعقاد و اجرای قراردادهای نفتی به شرح زیر اصلاح می‌شود:

الف- بنده (۵) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

۵- به منظور تدوین راهبردها و سیاست‌ها، ارزشیابی و نظارت و اجرای مدیریت مخازن برای تولید صیانتی با رویکرد انتقال و توسعه فناوری، ساختار و تشکیلات متناسب جهت بررسی و نظارت بر اجرای قراردادهای نفتی موضوع این تصویب‌نامه (در حوزه‌های فنی، زیست محیطی، مالی، ایمنی، بهداشتی و مانند آنها) و انتقال و توسعه فناوری به شرکت‌های اکتشاف و تولید و بهره‌برداری (E&P) و نیز پیمانکاران عمومی (GC)  و سازندگان تجهیزات و آموزش نیروی انسانی ایرانی و تنظیم روابط در وزارت نفت ایجاد می‌شود.

ب- متون زیر به عنوان بندهای (۶)، (۷)، (۸) و (۹) اضافه می‌شود:

۶- بررسی عدم مغایرت قراردادهای منعقده با مصوبه دولت درخصوص شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز بر عهده هیأتی با صلاحیت حقوقی، فنی، مدیریتی، سیاسی و امنیتی خواهد بود که اعضای این هیأت توسط رئیس جمهور تعیین می‌شود.

۷- کلیه مذاکرات و مصوبات جلسات رسمی مربوط به انعقاد قراردادهای نفت و گاز باید ثبت و ضبط و مکتوب شده و اسناد آن به طور مناسب نگهداری شود.

۸- متن سند نمونه رازداری و محرمانگی موضوع (۱۳) مصوبه دولت درخصوص شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز به تصویب شورای عالی امنیت ملی خواهد رسید.

۹- در تدوین قراردادها باید بندهای (۱۴) و (۱۵) اجرایی قطعنامه شماره ۲۲۳۱ و بند (۳۷) برجام رعایت شود.

 

انتهای پیام/

http://fna.ir/NIO7N7

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,