ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم از سوریه گزارش می‌دهد

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۹:۴۴

دانشکده‌های نظامی

عصر روز گذشته با آزادسازی ۳ دانشکده نظامی در جنوب حلب بار دیگر محاصره محله‌های شرقی حلب کامل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از دمشق، فرماندهی ارتش سوریه رسماً اعلام کرد که ۳ دانشکده نظامی در جنوب حلب به‌صورت کامل به کنترل ارتش سوریه درآمد.

بر اساس این گزارش، تمامی راه‌های ارتباط رسانی به تروریست‌ها از حومه جنوبی به‌سمت محله‌های شرقی و منطقه «الراموسه» قطع شده است.

«رضا پاشا» فعال میدانی در حلب به تسنیم گفت: درگیری‌ها عصر روز یکشنبه در دانشکده‌های نظامی «التسلیح، المدفعیه و الجویه» در جنوب حلب به‌صورت کامل تمام شد. شماری از تروریست‌های «جیش الفتح» فرار کردند و شمار زیادی از آنها نیز کشته شدند.

ارتش سوریه همچنین محوطه این دانشکده‌ها را پاکسازی کرد و مین‌هایی که تروریست‌ها در این مناطق کار گذاشته بودند خنثی شدند.

این فعال میدانی سوریه تأکید کرد که اکنون هرگونه امدادرسانی به تروریست‌ها در محله‌های شرقی غیرممکن است.

عملیاتی را که تروریست‌ها تحت عنوان «حماسه بزرگ حلب» آغاز کرده بودند و هدف آن شکستن محاصره محله‌های شرقی حلب بود، با همکاری ارتش سوریه و مقاومت شکست خورد و تروریست‌ها به مواضع سابق خود بازگشتند.

عملیات بازپس‌گیری دانشکده‌های نظامی از هفته گذشته شروع شد. ابتدا تپه‌ها و مناطق مرتفع در اطراف این دانشکده‌ها آزاد شد که باعث شد تا این تپه‌ها تحت کنترل آتش ارتش سوریه عملاً سقوط کنند. تسلط بر تپه «ام‌القرع» عامل اساسی تحرک نیروهای مقاومت بود. تسلط بر این تپه خطوط امداد رسانی گروه‌های مسلح به الراموسه را قطع کرد و پس از آن تپه‌های المحروقات، الصنوبرات و البرندات به کنترل ارتش درآمد که باعث قطع ارتباط تروریست‌ها به‌سمت حومه جنوبی حلب شد.

بر اساس این گزارش، عصر روز گذشته نیروهای مقاومت به‌سمت «دانشکده التسلیح» حرکت کردند و همزمان واحدهای دیگر از دانشکده هوایی به‌سمت مواضع گروه‌های تروریستی در داخل «دانشکده المدفعیه» حرکت کردند و کنترل آن را به دست گرفتند و واحدهایی دیگر نیز کنترل تپه و روستای «العماره» را به دست گرفتند و در نهایت نیروهای مقاومت وارد سه دانشکده نظامی شدند و تروریست‌ها به‌سمت محله‌های شرقی و روستای «المشرفه» و مدرسه الحکمه فرار کردند.

منابع میدانی تأیید کردند که در عملیات آزادسازی دانشکده‌های نظامی طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ فرد مسلح کشته شدند. سایت‌های وابسته به گروه‌های مسلح کشته شدن ۴۸ نفر از آنها را تأیید کردند، به این ترتیب تعداد کشته‌های تروریست‌ها از زمان آغاز عملیات برای شکست محاصره شرق حلب به ۱۳۰۰ تن رسید.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال137 روز قبل