ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پرویز امینی در دانشگاه یزد:

۰۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۶:۵۲

میزگرد عباس عبدی و پرویز امینی در باره انتخابات هفت اسفند

پرویز امینی گفت: اکنون در شرایطی هستیم که گرایش‌ها و جریانات سیاسی در ایران در وضعیت «انسداد درونی» هستند. یعنی در شرایطی هستند که امکان «انتخاب فعالی» برای دست زدن به عمل سیاسی ندارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، پرویز امینی در جمع دانشجویان شرکت کننده در هفدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل در دانشگاه یزد با اشاره به تحرکات گروه‌ها و جناح‌ها و شخصیت‌ها نسبت به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ اظهار داشت: جریان موسوم به اصلاح‌طلب، هیچ گزینه‌ای جز حمایت و تداوم حمایت از روحانی ندارند. آنها در وضعیتی نیستند که بخواهند انتخاب فعالی داشته باشند و به گزینه‌ای غیر از روحانی فکر کنند و بیندیشند و علی‌رغم‌ تفاوت‌هایی که با روحانی دارند و نیز  نارضایتی‌هایی که از مواجهه روحانی با اصلاح‌طلبان دارند، ناگزیرند به حمایت از روحانی با همه هزینه‌هایش تن بدهند.

وی افزود: بنابراین برخی صحبت‌ها در این جریان مبنی بر امکان عبور از روحانی و انتخاب گزینه دیگر برای انتخابات آینده ریاست جمهوری را نباید جدی گرفت، همچنانی که  خود روحانی نیز این مواضع را جدی نمی‌گیرد. اصلاح‌طلبان در مسیر تجربه سیاسی خود از رادیکالیسم ایدئولوژیک به رادیکالیسم پراگماتیک شیفت کرده‌اند و در این وضعیت هر گزینه‌ای غیر از روحانی منتفی است. اصلاح طلبان همچنان در حکم آپاندیس دولت یازدهم‌اند و در این وضعیت می‌دانند که چنانچه بخواهند برای دولت یازدهم مزاحمتی ایجاد کنند،  این روحانی است که می‌تواند از آنها عبور کند نه اینکه آنها بتوانند از روحانی عبور کنند.

امینی همچنین در خصوص فعالیت جناح اصول‌گرا برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، گفت: اصول‌گراها هم تقریبا چنین شرایطی البته نه به حادی اصلاح‌طلبان را تجربه می کنند و دچار انسداد درونی‌اند. چرا که آنها نیز  انتخاب فعالی در اختیار ندارند. ناتوانی‌های جلیلی در سیاست‌‍ورزی، گسست نسبی بین اصول‌گرایان و احمدی‌نژاد و وضعیت نامعلوم و مبهم سیاسی احمدی‌نژاد برای امکان حضور در آوردگاه انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری و نیز دو دوره شکست قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری نهم و یازدهم موجب شده است که  اصول‌گرایان نیز انتخاب فعالی در بین گزینه‌های بالفعل خود نداشته باشند. 

وی تاکید کرد: بنابراین علی‌رغم ضعف در حال تشدید دولت یازدهم در حوزه اجتماعی و حرکت دولت یازدهم در مدار نارضایتی مردم، نمی‌توان از این نارضایتی، یک دوره‌ای شدن دولت روحانی را نتیجه گرفت و باید منتظر تغییر و تحولات آینده فضای سیاسی و اجتماعی کشور تا انتخابات ۹۶ بود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال188 روز قبل