ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۶

بحرین حمایت از شیخ عیسی قاسم

مردم بحرین در همبستگی با آیت‌الله شیخ عیسی قاسم روحانی بارز شیعه این کشور همچنان در اطرف خانه‌اش در منطقه الدراز نزدیک شهر منامه تجمع و تحصن برگزار می‌کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار لبنان، شهروندان بحرینی تصاویر آیت الله شیخ عیسی قاسم را در دستان خود می‌گیرند و در همبستگی با این روحانی بارز و نیز محکوم کردن اقدامات آل خلیفه علیه وی شعار می‌دهند.

آنها همچنین درخصوص هرگونه تعرض به آیت الله شیخ عیسی قاسم و تبعات آن به رژیم آل خلیفه هشدار می‌دهند.

در همین راستا، اطراف خانه آیت الله شیخ عیسی قاسم شب گذشته نیز شاهد حضور گسترده مردم در همبستگی با این روحانی بارز بود.

رژیم بحرین در ادامه تشدید فشارهای علیه رهبران و چهره‌های سرشناس مخالف و رهبران مردمی این کشور، آیت الله شیخ عیسی قاسم را سلب تابعیت کرد و درصدد محاکمه وی با طرح اتهامات ساختگی است.

در همین راستا، رژیم بحرین چند جمعیت از جمله جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین را منحل کرده و شیخ علی سلمان دبیرکل این جمعیت را با اتهامات ساختگی به زندان انداخته است.

دوره تازه اقدامات رژیم آل خلیفه علیه شیعیان با واکنش شدید محافل داخلی و بین المللی مواجه شده است و آنها نسبت به عواقب چنین اقداماتی هشدار داده‌اند.

بحرین از فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد جنبش اعتراضی مردم برای دستیابی به دموکراسی و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور و برقراری عدالت و رفع تبعیض است که با سرکوبگری آل خلیفه روبه‌رو شده است.

به شهادت رساندن صدها بحرینی و زخمی کردن صدها نفر دیگر، طرح اتهامات ساختگی و زندانی کردن رهبران مخالف، شکنجه کردن زندانیان و سلب تابعیت و اخراج فعالان مدنی از جمله اقدامات سرکوبگرانه برای خاموش کردن شعله اعتراضات بوده است.

اما با این حال، این جنبش همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و معترضان خواهان تحقق خواسته‌های مشروع خود هستند.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال213 روز قبل