ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 

در اینجا با موجودی عجیب که چند سر دارد و هیچوقت پیر نمی شود آشنا می شوید. شاید باورش سخت باشد اما عمر جاودانه یک رویا نیست ! دانشمندان موجودی چند سر یافته اند که هرگز پیر نمیشود و برای همیشه زنده میماند . نام این موجود عجیب هیدرا است .«هیدرا» جانور کوچک و آبزی یک سانتیمتری هرگز پیر نمی‌شود و اگر در شرایط ایده‌آل باشد، می‌تواند برای همیشه زنده بماند.

جانوری چند سر به نام هیدرا که هرگز نمیمیرد

گفتنیست هیدرا در مردابی نزدیک به شهر باستانی لرنا در آرگوس می‌زیست. جالب اینکه در زیر این آب‌ها ورودی به جهان زیرین وجود دارد، و هیدرا نگهبان آن است . هیدرا  بدنی شبیه به مار و سرهای فراوان دارد (تعداد سرهای او از پنج تا صد متغیر هستند اما عموماً تعداد نه سر برای او پذیرفته شده)، وقتی یک سر هیدرا بریده می‌شود، سری جدید به جای آن می‌رویید (در بعضی از داستان‌ها دو سر جدید روییده می‌شود)، و یکی از سرهای آن جاودانه است و با هیچ سلاحی آسیب نمی‌بیند. گفتنیست نفس هیدرا چنان بوی زننده ای دارد که قادر است یک انسان یا جانور را بکشد

جالب است بدانید هیدرا می‌تواند در شرایط ایده‌آل بدون هیچ نشانه‌ای از پیری یا افزایش مرگ و میر و کاهش باروری در سن بعد از بلوغ، که به صورت اجتناب ناپذیر برای همه گونه‌های چند سلولی اتفاق می‌افتد، زندگی کند.

 

آخرین نیوز

منبع : tabnakbato.ir

مجله