ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اختصاصی تسنیم//

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۷

دوربین ثبت تخلف

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی با اشاره به نصب ۳۰۰ دوربین‌ جدید در جاده‌های کشور از اعمال جریمه الکترونیکی برای خودروهایی که فاصله عرضی مجاز را رعایت نمی‌کنند، خبر داد.

سردار تقی مهری در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اجرایی شدن ۲ فاز از ۳ فاز نصب دوربین‌های جاده‌ای اظهار کرد: در حال حاضر و به‌دنبال برنامه مشترک پلیس و وزارت راه و شهرسازی در خصوص افزایش کنترل و نظارت‌های الکترونیکی در جاده‌های کشور، ۲ فاز از ۳ فاز نصب دوربین‌های جاده‌ای به اتمام رسیده و ۳۰۰ دوربین جدید به دوربین‌های موجود اضافه شده است.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد تا پایان فاز سوم، ۶۰۰ دوربین‌ به دوربین‌های موجود افزوده شده تا کنترل الکترونیکی بیشتری بر جاده‌های کشور اعمال شود.

وی گفت: دوربین‌های جدید نصب‌شده به قابلیت‌های جدیدی مجهز شده‌اند که این قابلیت‌ها امکان شناسایی و ثبت تخلفات رانندگی بیشتری را به این دوربین‌ها داده است.

مهری خاطرنشان کرد: دوربین‌های جدید نصب‌شده قادرند تا علاوه بر ثبت تخلف سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و سرعت میانگین خودروها، فاصله مجاز طولی و فراتر از آن فاصله مجاز عرضی خودروها در جاده‌ها را نیز کنترل کنند و خودروهایی را که فاصله طولی و عرضی مجاز را رعایت نکنند، به‌صورت الکترونیکی شناسایی و اعمال قانون کنند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال165 روز قبل