ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 

«امیدعلی پارسا» روز جمعه افزود: آمار یاد شده دو میلیون و ۶۶ هزارو ۵۵۱ نفر را در برمی گیرد.
برپایه این اطلاعات، همچنان شهروندان استان های سمنان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، خراسان جنوبی، کردستان و آذربایجان شرقی بیشترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی داشته اند.
استان های کرمانشاه، همدان، گلستان، قزوین، لرستان، خوزستان و البرز نیز در انتهای فهرست قرار دارند.
 رییس مرکز آمار ایران صبح امروز از مردم دعوت کرد تا با توجه به روزهای تعطیل آخر هفته با ثبت نام در سامانه سرشماری اینترنتی میزان مشارکت را افزایش دهند.

ثبت نام 618 هزارو 317 خانوار در سرشماری اینترنتی

معاون مرکز آمار ایران پنجم مهرماه در دیدار اعضای ستاد سرشماری سال ٩۵ با رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: چنانچه بتوانیم ٣۵ تا ۴٠ درصد مشارکت مردمی در سرشماری اینترنتی را داشته باشیم به جمع کشورهای با توسعه بالا در زمینه آمار خواهیم رسید.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته، یکهزار نفر از افرادی که در سرشماری در قالب اینترنتی مشارکت کنند، با انجام قرعه کشی از جایزه ۱۰میلیون ریالی برخوردار می شوند.

شامگاه چهارشنبه نخستین مرحله قرعه کشی بین خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی انجام شد و ۵۰ خانوار از شهرهای مختلف کشور برنده جایزه ۱۰ میلیون ریالی شدند.
همچنین ۵٠٠ جایزه ١٠ میلیون ریالی برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.

همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از یک گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند.

سرشماری اینترنتی از سوم تا ۲۴ مهرماه جاری ادامه دارد.
پس از پایان سرشماری اینترنتی، کدی به فردی که اطلاعات را وارد سامانه کرده داده می شود که خانوار باید در حفظ این کد کوشا باشد؛ زمانی که مامور سرشماری به درب منازل مراجعه می کند، با دادن کد به مامور، دیگر نیازی به سرشماری حضوری نخواهند داشت.
قرار است از بیست و پنجم مهرماه تا بیست و پنجم آبان ماه امسال سرشماری حضوری صورت گیرد و سه روز احتمالا برای غایبان در نظر گرفته می شود.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند.

رییس مرکز آمار ایران پیش از این ضریب نفوذ اینترنت را در کشور ۴۵ درصد اعلام کرده بود.
براساس پیش بینی صورت گرفته، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مردادماه ۱۳۹۶ منتشر خواهد شد.

همچنین میزان سرشماری اینترنتی تا ساعت ۱۸ شب گذشته (پنجشنبه) ۵۷۳ هزار و ۹۸۸ خانوار شامل یک میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۰۷ نفر بوده است.

هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰ با بسیج حدود ۱۱۴ هزار نفر مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در ۳۱ استان، یک هزار و ۱۳۹ شهر و ۹۶ هزار و ۵۴۹ آبادی کشور انجام شد.

 

ایرنا

منبع : tabnakbato.ir

مجله