ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سعید یاری رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به نقض پی‌درپی برجام توسط آمریکا و هم‌پیمانانش اظهار داشت: امروز شاهد نقض آشکار برجام از سوی آمریکایی‌ها هستیم، آنها نه‌تنها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، ‌بلکه تحریم‌ها را تشدید کرده و قوانین جدید تحریمی را وضع کرده‌اند.

وی افزود: تیم مذاکره‌کننده باید نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها را به مردم اطلاع‌رسانی کند تا مردم بدانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. نباید به دستاوردهای ۲۰ ساله برجام فکر کرد و گفت برجام خوب است چون از جنگ جلوگیری کرده است.

رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان تأکید کرد: برخورد فعلی دستگاه دیپلماسی کشورمان از نظر فنی دیپلماسی، آداب کنسولی، منافع ملی کشورها و تعامل بین‌المللی و دکترینال امنیت ملی ایران، مماشات و لاس سیاسی است که این در شأن ملت و جمهوری اسلامی ایران نیست.

یاری گفت: قفل‌های برجام باز نشده و این از پاردوکسیکال‌های مذاکرات و نفس برجام بود که ما در گذشته آن را به مسئولان اخطار داده بودیم.

به اعتقاد وی آمریکا و هم‌پیمانانش فقط ده درصد از برجام را عملی کرده‌اند، گفت: اتاق سوئیفت همچنان بسته است و فقط پیامکی کار می‌کنند، آمریکا در نقطه آخر جلوی ۱۴۰ هواپیمای ایرباس را گرفته و فروش بوئینگ نیز طبق مصوبه کنگره به ایران ممنوع است.

رئیس کمیته هسته‌ای جبهه اصلاح‌طلبان خطاب به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان تأکید کرد: منویات نه ماده‌ای مقام معظم رهبری در کجای اتاق کار شما خاک می‌خورد، مگر رهبری نگفت که اگر با عناوین مختلف تحریم‌های جدیدی علیه ما وضع کردند از مصادیق نقض برجام است.

به اعتقاد یاری تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید در مقابل نقض‌های پی‌درپی آمریکا طبق برجام اقدامات حقوقی را صورت دهد.

وی تأکید کرد:‌ متأسفانه دستگاه دیپلماسی ما حتی مکانیزم حقوقی سرکاری برجام را نیز دنبال نمی‌کند و فقط از این گوش می‌گیرند و از گوش دیگر رد می‌کنند.

دبیر کل سازمان دفاع از منافع ملی با بیان اینکه باید دیپلماسی تهاجمی را در دستورکار قرار دهیم، تصریح کرد: دست از بازی با کلمات برداریم، باید طرف مقابل را مجبور کنیم تا حداقل‌های تعهدات خود را انجام دهد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/VA9DX7

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,