ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۸ مهر ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۲

پلیس آمریکا

پلیس شهر ال کاجون در ایالت کالیفرنیا اعلام کرد یک فرد سیاهپوست را به ضرب گلوله کشته‌ است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از پرس‌تی‌وی، پلیس شهر ال کاجون در ایالت کالیفرنیا چهارشنبه (۷ مهر) اعلام کرد یک فرد سیاهپوست را که پس از خارج کردن سیگار الکترونیکی از جیبش آن را به سوی مأموران پلیس نشانه گرفته بود به ضرب گلوله کشته‌ است.

پلیس این فرد را آلفرد اوکورا اولانگو ۳۸ ساله از شهر ال کاجون در ایالت کالیفرنیا معرفی کرد.

کشته شدن وی به برگزاری تظاهرات‌هایی در حومۀ سن دیه‌گو منجر شد که شرکت‌کنندگان در آنها انتشار ویدئوی این تیراندازی را خواستار شدند و خروجی یک آزادراه را مدتی مسدود کردند. آنها همچنین برگزاری یک تحقیق فدرال در این باره را خواستار شدند.

پلیس به انتشار اطلاعات اندکی دربارۀ این حادثه بسنده کرده و تنها تصویری از اولانگو منتشر کرده که در آن وی در مقابل ۲ مأمور پلیس در محوطۀ یک پارکینگ دیده می‌شود و به گفتۀ پلیس «در حالت تیراندازی» قرار دارد.

یکی از مأموران پلیس که در این تیراندازی دست داشتند ریچارد گونسالوز با ۲۱ سال سابقۀ کاری معرفی شده است. هویت مأمور دوم اعلام نشده‌است.

تیراندازی در دبستانی در کارولینای جنوبی

مقام‌های محلی چهارشنبه اعلام کردند یک نوجوان مسلح پس از قتل پدرش و پیش از دستگیری به یک مدرسۀ ابتدایی در کارولینای جنوبی حمله کرد و ۳ نفر را زخمی کرد.

مقام‌های محلی به خبرنگاران گفتند این نوجوان، که هویتش اعلام نشده، ۲ دانش‌آموز پسر و یک آموزگار را در مدرسۀ تاونویل در غرب این ایالت با اسلحۀ سبک زخمی کرد.

آنها افزودند به نظر می‌رسد این حمله که اواسط بعد از ظهر روی داد در زمین بازی مدرسه صورت گرفته باشد.

    سروان گارلند میجر از دفتر کلانتر منطقه در این باره گفت: «تحقیقات در مراحل اولیه قرار دارد … این یک تحقیق بسیار آهسته، روشمند و دقیق خواهد بود.»

دفتر پزشکی قانونی منطقه اعلام کرد تحقیق دربارۀ قتل جفری دیویت آزبورن ۴۷ ساله پدر این نوجوان که در حدود ۳ کیلومتری این مدرسه زندگی می‌کرد، آغاز شده است.

دفتر پزشکی قانونی منطقه افزود خانوادۀ قربانی اندکی پس از تیراندازی در این مدرسه مرگ وی را گزارش کردند.

سروان میجر در ادامه گفت این نوجوان که بدون هیچ حادثه‌ای دستگیر شد، هیچ‌گونه انگیزۀ نژادپرستانه یا ارتباطی با تروریسم نداشته و هنوز مشخص نیست که آیا وی به بیماری روانی مبتلا است یا نه.

پلیس افزود این نوجوان در خانه درس می‌خوانده و هرگز به مدرسه نرفته‌است.

بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ در امریکا، سالانه بیش از ۳۳ هزار نفر به ضرب گلوله در این کشور کشته می‌شوند.

دانشگاه شیکاگو نیز پیشتر در تحقیقاتی اعلام کرده بود به صورت متوسط روزانه ۸۷ نفر در خشونت‌های ناشی از تیراندازی در امریکا کشته و ۱۸۳ نفر زخمی می ‌شوند.

به گزارش روزنامۀ نیویورک دیلی، حدود ۲۷۰ تا ۳۰۰ میلیون سلاح گرم در امریکا موجود است، به این معنی که تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال147 روز قبل