ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گزارش فرماندهی اطلاعات جنوب آمریکا از رخنه تروریست‌های تکفیری به آمریکا، با کمک قاچاقچیان ناشناس آمریکای جنوبی  حکایت دارد.

به نوشته وبگاه «امریکن فری‌بیکن» در گزارش فرماندهی اطلاعات جنوب آمریکا عنوان شده است که گروهی به نام «بیگانگان ویژه» (واژه اطلاق شده به کشورهای پرخطر) در حال همکاری با شبکه قاچاقچیان آمریکای لاتین برای رسیدن به آمریکا هستند. 

 سرهنگ «لیسا گارسیا» سخنگوی فرمانده اطلاعات جنوب آمریکا موسوم به «ساوث کام» بدون اشاره به مباحث اطلاعاتی رخنه تکفیری‌ها، این رویداد را نگرانی امنیتی نامید.

گارسیا به واشنگتن فری‌بیکن گفت: «شبکه متخصص در امر قاچاق انسان از مناطق تروریستی چون افغانستان، پاکستان، خاورمیانه و شرق آفریقا واقعا مایه نگرانی است، هرچند که سایر شرکای  امنیتی بین سازمانی از امنیت ملی کشور حمایت می‌کنند. رخنه کنندگان از کشورهای تروریستی و مناطق نا آرام از آسیب پذیری سامانه حمل و نقل تجاری و سازمان‌های ویژه مهاجرتی در برخی کشورها بهره برداری می‌کنند.»

سرهنگ گارسیا در ادامه افزود: «ما شاهد حضور ۳۳۱۰۰۰ هزار مهاجر در سال ۲۰۱۵ بودیم که از مرز جنوب غربی بین آمریکا و مکزیک وارد شدند و برآورد می‌کنیم که بیش از ۳۰ هزار نفر  از کشورهای دیگر نیز وجود دارند.»

این وبگاه آمریکایی در خاتمه این گزارش به مشکل دیگر برخورد با مسئله مهاجران خاورمیانه، شمال آفریقا جنوب آسیا و فقدان اطلاعات بین دولت‌های کشورهایی که از آن‌ها به طور بالقوه به عنوان مکان عبور استفاده می‌شود، اشاره کرد.

انتهای پیام/ق

 

http://fna.ir/W5HP5C

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,