ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم در تونس گزارش می‌دهد

۱۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۴

زهیر المغزاوی نماینده تونس

دبیرکل جنبش الشعب تونس و نماینده پارلمان این کشور تأکید کرد تونس فقط باید در محور مقاومت باشد که ضدتروریسم، صهیونیسم و ارتجاع عرب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از تونس، تحت شعار «از الشعبانی تا حلب، دشمن ما یکی است ای اعراب» احزاب و جمعیت‌های تونسی کنفرانسی در تونس برگزار کردند و طی آن از دولت این کشور خواستند به وعده‌هایی که باجی قائد السبسی رئیس جمهور تونس در تبلیغات انتخاباتی خود سر می‌داد، عمل کند، آنها همچنین خواستار هماهنگی امنیتی میان ارتش تونس و ارتش سوریه شدند، این درخواست پس از آن صورت گرفت که تعداد جوانان تونسی که به گروه‌های تروریستی و با حمایت‌های مالی عربی و تونسی پیوسته‌ بودند در پوشش آنچه به‌دروغ جهاد در سوریه، عراق و لیبی می‌خوانند، افزایش یافته است.

شرکت کنندگان در این کنفرانس از رسانه‌های عربی خواستند از انتشار خبرهای گمراه‌کننده و ساختگی پرهیز کرده و واژه‌هایی که رهبران و ارتش سوریه را طوری توصیف می‌کنند که فقط خدمت به دشمن صهیونیستی است، حذف کنند. احزاب و جمعیت‌های تونسی تأکید کردند جنگی که علیه سوریه و عراق به راه افتاده، آن‌طوری که رسانه‌های معاند القا می‌کنند، جنگ طایفه‌ای نیست، بلکه جنگ علیه محور مقاومت و تمام کسانی است که علیه رژیم صهیونیستی شعار می‌دهند.

در پایان این کنفرانس اعلام شد که تظاهراتی گسترده روز بیست و هشتم ماه جاری میلادی (جمعه هفتم آبان) در راستای اجرای مطالباتی که این احزاب در کنفرانس خود بیان کردند، برگزار خواهد شد و نامه‌ای نیز در این زمینه به امضای همه احزاب و جمعیت‌های تونسی رسیده و آن‌گاه در اختیار رئیس جمهوری تونس قرار می‌گیرد.

خبرنگار تسنیم در تونس که در این کنفرانس حضور داشت، گفت‌وگویی با «زهیر المغزاوی» نماینده پارلمان و دبیرکل جنبش الشعب تونس انجام داد. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره هماهنگی میان تونس و سوریه در زمینه امنیتی و سیاسی گفت: من شش ماه پیش درباره این موضوع به‌طور مشخص یعنی ازسرگیری روابط میان تونس و سوریه دیدار و به‌تفصیل گفت‌وگو کردم، متأسفانه فشارهای زیادی بر تونس و دولت اعمال می‌شود تا روابط خود با سوریه را از سر نگیرد، این فشارها از سوی محور صهیونیستی ارتجاعی در جهان عرب اعمال می‌شود.

المغزاوی افزود ازسرگیری روابط با سوریه در راستای منافع ملی تونس و به‌نفع دو کشور است، بیشتر عملیات تروریستی را که در تونس رخ داده جوانانی انجام دادند که در لیبی آموزش دیدند یا از سوریه بازگشته بودند.

نماینده پارلمان تونس افزود: ما این مسئله را (عملیات تروریستی که جوانان بازگشته از سوریه) از طریق پیگیری اوضاع کشف کردیم، در الشعانبی همان گروه‌های تروریستی فعالیت می‌کنند که در الرقه، حلب و دیرالزور می‌جنگند، همان شیوخی که فتوا می‌دهند و همان طرف‌هایی که از این گروه‌ها حمایت مالی می‌کنند، فعالیت می‌کنند، بنابراین ازسرگیری روابط در اسرع وقت به‌نفع سوریه و تونس است.

المغزاوی بر اهمیت تحرک جامعه تونس و ارتباط آن با ریاست جمهوری تأکید کرد و گفت: ما با تمام وسایل و شیوه‌ها تلاش خواهیم کرد تا رئیس جمهوری را متقاعد کنیم به این‌که منافع واقعی تونس در این  است که در محور مقاومت و محوری باشد که علیه تروریسم است،‌ زیرا در جهان دو اردوگاه وجود دارد که ما بارها بر آن تأکید کرده‌ایم، یکی اردوگاهی که از تروریسم حمایت می‌کند و از آن بهره می‌برد و  دیگری اردوگاهی که با تروریسم می‌جنگد و در برابر صهیونیسم مقاومت می‌کند.

این نماینده تونسی در پایان گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تأکید کرد تونس باید در اردوگاه مقاومت و مبارزه با تروریسم و صهیونیسم باشد و دولت هم در صورت ازسرگیری سریع روابط با سوریه باید فقط باید در این محور باشد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال109 روز قبل