ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روابط عمومی کمیته امداد در خصوص یک برداشت نادرست از مصاحبه رئیس کمیته امداد با هدف تنویر افکار عمومی اطلاعیه ای صادر کرد.
به نوشته پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی، صندوق های صدقه به عنوان یکی از درگاه های دریافت کمکهای مردمی و ابزاری برای جمع آوری نذورات و صدقات مردم عزیز کشورمان از یک سابقه سی ساله برخوردار بوده و در طول سالهای گذشته محل جمع آوری میلیاردها تومان از کمکهای ایرانیان نیک اندیش جهت کمک به نیازمندان هموطن شان بوده است که علیرغم تمامی فراز و نشیب ها همواره با یک درصد رشد مناسبی برخوردار بوده است؛ به گونه ای که در سال ۱۳۹۴ جمع کمکهای مردمی به عدد حدود ۲۷۰ میلیارد تومان رسید.
در این میان کمکهای جمع آوری شده از صندوق های خانگی که در نزد هموطنان گرامی بوده و در منازل و مغازه های آنان قرار دارد مبلغ حدود ۱۶۶ میلیارد تومان معادل ۶۲ درصد را به خود اختصاص داده و از محل صندوق های متوسط دریافت صدقه که در جایگاه هایی چون اماکن عمومی از جمله بیمارستان ها،ادارات،بانکها و … قرار دارند، مبلغ حدود ۱۳ میلیارد تومان جمع آوری شده است.مبلغ جمع آوری شده از صندوق های بزرگ صدقه که در معابر و اماکن عمومی نصب شده است، نیز حدود ۹۰ میلیارد تومان است که خود این صندوق های بزرگ در دو نوع طبقه بندی می شوند.
گونه نخست، صندوق های بزرگی است که در اماکن سربسته ای چون فرودگاه ها، ترمینال های مسافری، ایستگاه های راه آهن و مکان های سربسته قرار دارند و در سال گذشته مبلغ حدود ۳۶ میلیارد تومان از این طریق جمع آوری شده است.
گونه دوم صندوق های بزرگ، نمونه هایی هستند که جزو مبلمان شهری بوده و در منظر هموطنان عزیزمان قرار دارد و از این صندوق ها نیز مبلغ ۵۴ میلیارد تومان یعنی حدود ۲۰ درصد از کمکهای مردمی در سال ۱۳۹۴جمع آوری شده است.(آمار دقیق به تفکیک نوع صندوق ها ومبالغ جمع آوری شده استانی پیوست است).
از بین همه انواع صندوق های ذکر شده امکان سرقت از صندوق های خانگی با بیشترین فراوانی و نیز صندوق های مستقر در مکانهای عمومی سربسته متصور نیست و تنها صندوق های بزرگ شهری موجود در معابر عمومی هستند که در سالهای اخیر میزبان مهمانان ناخوانده ای که دچار بلیه اعتیاد بوده یا در زمره سارقین خرد طبقه بندی می شوند، هستند و گاه از مبالغ واریزی شهروندان به روشهای ابداعی سرقت می نمایند.
موضوع سرقت از صندوق هاکه تاثیرات منفی روانی در بین هموطنان مان ایجاد کرده، تنها در محدوده برخی کلان شهرها و البته در مقیاس خیلی کمتر در دیگر شهرها و آنهم از صندوق های واقع در معابر عمومی صورت گرفته و به عنوان یک پدیده ناهنجار اجتماعی رخ نموده است.
در این میان با توجه به تعداد صندوق های نصب شده  در معابر که امکان مراقبت فیزیکی را از همکاران امدادگر سلب می نماید، علاوه بر لزوم افزایش حساسیت های مردمی و نیز ضرورت افزایش برخوردهای انتظامی با این موضوع، انجام برخی تغییرات در شیار ورودی صندوق ها با هدف جلوگیری از سرقت صورت گرفته و تاکنون حدود ۲۰۰۰ صندوق در تهران و البرز بهینه سازی شده و نتایج قابل قبولی داشته است.
 همچنین استفاده از روشهای نوین نظیر صدقه پیامکی از طریق ارسال عدد ۱ به سرشماره ۸۸۷۷ و یا استفاده از کد ussd #۸۸۷۷* و نیز اپلیکیشن خوب باشیم و نصب صندوق های الکترونیکی در ایستگاههای مترو و معابر عمومی از مهمترین روشهایی است که در کنار اصلاح صندوق صدقه مورد توجه مدیران کمیته امداد گرفته است.
بنابراین آنچه از قول رئیس محترم کمیته امداد مبنی بر بلااشکال بودن سرقت از صندوق های صدقات توسط افراد معتاد و سارق نقل شده ، به صورت جدی تکذیب می شود. چرا که کمکهای مردمی بسان امانتی است که لزوم امانتداری در فرایند دریافت و رساندن آن به دست نیازمندان یک تکلیف شرعی، قانونی و اخلاقی به شمار  می رود.
فرصت را غنیمت شمرده و از نیت خیرخواهانه مردم شریف کشورمان در کمک به هموطنان نیازمندمان را ارج  می نهیم.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,