ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه طی گزارش نوشت، پژو سیتروئن، خودروساز فرانسوی اعلام کرد که توافق اولیه برای ایجاد یک همکاری مشترک با برنامه سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰۰ میلیون یورو (۳۳۰ میلیون دلار) برای ساخت و فروش خودروهای سیتروئن در ایران به امضا رسانده است.

این قرارداد به دنبال قرارداد ۴۰۰ میلیون یورویی ماه گذشته پژو با ایران خودرو برای ساخت سالانه ۲۰۰ هزار خودروی این شرکت در ایران تا سال ۲۰۱۸ منعقد شده است.

پژو اعلام کرد، این شرکت و شرکت سایپا به عنوان شریک قدیمی پژو در ایران پیش از تحریم‌ها، در نظر دارند، تا توافق نهایی را در اواخر امسال به امضا رسانند.

در این همکاری مشترک که سایپا و پژو هر دو ۵۰ درصد سهم دارند، قرار است که نخستین خودروهای خط مونتاژ در سال ۲۰۱۸ در  یک واحد صنعتی در کاشان تولید شوند.

بر اساس اعلام پژو، ۳ مدل پژو سیتروئن به صورت خاص برای بازار ایران طراحی شده است و در این همکاری مشترک قرار است، تا سالانه ۱۵۰ هزار خودرو طی ۵ سال ساخته شود.

کارلوس تاوارس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هدف ما فراهم کردن خودروهای مدرن برای مشتریان ایرانی است که بالاترین استاندارهای راحتی، امنیت و فناوری را داشته باشند.»

به گزارش فارس، علی رغم خروج یک شبه شرکت پژو از ایران پس از تشدید تحریم ها که زیان‌های بسیاری به شرکت‌های ایرانی وارد کرد، این شرکت نخستین شرکتی بود، پس از تحریم‌ها نسبت به بازگشت به ایران ابراز تمایل کرد.

خبرگزاری فرانسه در پایان گزارش خود نوشته است، ایران یکی از امیدبخش ترین بازارها برای خودرو در جهان است که به ازای هر ۱۰۰ نفر خودرو در آن موجود است که این رقم ۶ برابر کمتر از اتحادیه اروپاست و عطش زیادی برای مدل‌های جدید در این کشور وجود دارد.

تولید خودروی ایران از ۱٫۶۵ میلیون یونیت در سال ۲۰۱۱ به ۷۴۰ هزار یونیت در سال ۲۰۱۳ کاهش یافت، اما پژو برآورد کرده است که این رقم تا سال ۲۰۲۲ به ۲ میلیون برسد.

به گزارش فارس، البته یکی از دلایل این کاهش شدید نیز خروج یک شبه شرکت پژو عنوان شده است.

انتهای پیام/ب

http://fna.ir/WJEYRA

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,