ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس بنیاد احمد شاه مسعود:

۰۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۴

احمد ولی مسعود

رئیس بنیاد احمد شاه مسعود در افغانستان با اشاره به توافقنامه صلح حزب اسلامی و پایان دو سالگی دولت کابل اظهارداشت که حکومت وحدت ملی با بحران مشروعیت روبرو است و امضای توافقنامه با حکمتیار نیز بیشتر شبیه ائتلاف است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «احمد ولی مسعود» رئیس بنیاد «احمد شاه مسعود» قهرمان ملی افغانستان اعلام کرد که حکومت وحدت ملی برای رهایی از بحران مشروعیت بدنبال مبنا باشد.

وی در نشست خبری اظهارداشت که حکومت وحدت ملى از توافقنامه سیاسى مشروعیت خود را کسب کرده است در حالی که تعهدات کلان این توافقنامه از جمله اصلاحات انتخابات، برگزارى لویه جرگه قانون اساسى تاکنون عملى نشده‌اند بنابراین با بحران مشروعیت روبرو است.

رئیس بنیاد احمدشاه مسعود افزود که قدرت در حکومت وحدت ملى نصف به نصف است و رهبران این حکومت با امضای یکدیگر به کرسی ریاست جمهوری و ریاست اجرایی رسیده‌اند در نتیجه با بیرون رفت هرکدام دیگری نیز مشروعیت خود را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد که وعده‌هایی که از طرف دولت به مردم سپرده شده بود، عملی نشدند و در نهایت، تامین ثبات و صلح پایدار، برقراری عدالت اجتماعی و توسعه سیاسی فقط در رویا باقی ماند.

مسعود خاطرنشان کرد که رهبران حکومت وحدت ملی باید برای ادامه کار خود مبنایی مشروعیت جستجو کنند.

رئیس بنیاد احمد شاه مسعود با اشاره به روند صلح دولت افغانستان نیز گفت که در ۱۵ سال گذشته صلح یک مسئله تجاری و اطلاعاتی بوده است.

مقاما افغان ادامه داد که توافقنامه صلح دولت کابل با حزب اسلامی گلبدین حکمتیار نیز نشان می‌دهد که این روند بیشتر شبیه ائتلاف است و به صلح ارتباطی ندارد.

پس از ماهها رایزنی سرانجام پنجشنبه گذشته پیش نویس توافقنامه ۲۶ ماده‌ای دولت کابل و حزب اسلامی حکمتیار به امضا رسید.

قرار است امضای نهایی آن را اشرف غنی و حکمتیار در هفته‌های آینده انجام دهند.

انتهای پیام/.

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال149 روز قبل