ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: مسئله قراردادهای جدید نفتی، آنقدر برای امروز و فردای ما مهم است که باید در مجلس با همه دقت، کارشناسی‌ و بررسی شده و یک وقت کامل برای پرداختن به این موضوع داده شود، چون سرنوشت امروز و فردای ما و نسل‌های بعدی کشور به این موضوع بستگی دارد.

وی افزود: باید فراتر از مباحث جناحی و مسائل روزمره سیاسی به مسئله قراردادهای جدید نفتی پرداخته شود زیرا این موضوع شوخی‌بردار نیست و غفلت از آن می‌تواند خسارت سنگینی را به ما وارد کند.

کلانتری خاطرنشان کرد: امروز ما توانسته‌ایم به برکت خون شهدا و تلاش‌های مردم، علما و در راس همه امام راحل به این اقتدار برسیم و به اعتراف همه جهانیان امروز کشور ما یک کشور کاملا مستقل است، حال برای مردم و نسل‌های آینده ما قابل قبول نیست که به خاطر برخی سهل‌انگاری‌ها، ندانم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌ها مجددا منافع کشور خودمان را نادیده بگیریم و قدرت‌های سلطه‌طلب را از طریق چنین قراردادهایی به کشور بازگردانیم و دست بیگانگان را در منافع اصلی و بلندمدت کشور بازبگذاریم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران اظهار داشت: بحث قراردادهای جدید نفتی یک بحث کاملا جدی و همه جانبه است، مجلس هم باید با همه وجود به این مسئله ورود پیدا کند و صرف اینکه در یک جلسه چند تذکر داده شود کار تمام نمی‌شود.

کلانتری تاکید کرد: برخی مسئولان می‌گویند اصلا بحث قرارداد مطرح نیست و بحث ما سر فرم قرارداد است. در صورتی که عملا نیمی از قرارداد در این فرم‌ منعقد می‌شود و ما قرار است در این فرم قراردادها بسیاری از چارچوب‌های حقوقی آینده را مشخص کنیم، پس باید بسیار مراقب باشیم.

وی یادآور شد: از نظر قانون اساسی فقط مجلس حق دارد که قراردادهای جدید نفتی را نهایی کند و افراد دیگری این حق را ندارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران تاکید کرد: البته اگر یک فرم خام وجود داشت که حاوی هیچ اطلاعاتی نبود مجلس نباید ورود می‌کرد اما اینها فرم‌هایی است که چارچوب‌های حقوقی تمام قراردادهای نفتی در آن قرار است به تصویب برسد. به همین دلیل تنها مسیر نهایی کردن قراردادهای جدید نفتی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است.

کلانتری گفت: این مسئله باید جدی گرفته شود در غیر این صورت تجربه‌های گذشته نشان می‌دهد برخی از قدرت‌های جهان و سلطه‌طلبان جهانی به راحتی از طریق همین قراردادها نفوذ می‌کنند و بعدا ممکن است همان جریان ملی شدن صنعت نفت برای خلع ید کردن آنها پیش آید، یعنی با هزاران مشکل و خسارات‌های فراوان و به شهادت رسیدن افراد زیادی باید دست سلطه‌طلبان را قطع کرد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/XYWUDL

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,