ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گفته بازماندگان این حادثه، این قایق ماهیگیری روز چهارشنبه (۳۱ شهریور) با حدود ۶۰۰ پناهجو از مصر عازم ایتالیا بود که در آب‌های شهر رشید مصر واژگون شد.
 
به گفته مقام‌های امنیتی، حضور بیش از ظرفیت مجاز مسافران بر روی این قایق عامل اصلی واژگونی آن بوده است.
 
عادل خلیفه از مقامات وزارت بهداشت مصر امروز جمعه (۲ مهر) اعلام کرد با کشف ۵۳ جسد دیگر آمار تلفات این حادثه به دستکم ۱۳۳ نفر رسیده است.
 
ارتش مصر نیز از نجات ۱۶۳ نفر از آب‌های این کشور در پی واژگونی این قایق خبر داده است.
 
تلاش امداد‌رسانان برای یافتن بازماندگان احتمالی ادامه دارد.
 
مقام‌های دولتی تاکنون ۴ تن را که در قاچاق غیرقانونی مهاجران دخالت داشته و موجب بروز این فاجعه شده‌اند، بازداشت کرده‌اند.
 
سازمان پناهجویان سازمان ملل نیز روز جمعه اعلام کرد امسال بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ مهاجر غیرمصریِ عمدتا سودانی و اتیوپیایی که برای عبور غیرقانونی از سواحل شمالی مصر تلاش می کردند، بازداشت شده‌اند.
 
این قایق در حالی در آب‌های مصر واژگون شده است که سازمان حفاظت از مرزهای اتحادیۀ اروپا (فرانتکس) اوایل تیر امسال اعلام کرده بود شمار پناهجویانی که می‌خواهند از طریق آب‌های مصر در دریای مدیترانه به اروپا بروند، ظرف یک سال گذشته به شدت افزایش یافته است.
 
این آژانس افزود از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۶ بیش از ۱۲ هزار پناهجو از مصر به ایتالیا آمده‌اند.
 
فرانتکس خاطرنشان کرد شمار پناهجویانی که در مدتی مشابه در سال گذشته میلادی از مصر به اروپا رفته‌اند، هفت هزار نفر بوده است.
 
فابریس لِگْژِری، رئیس فرانتکس، گفت: «از آغاز سال جاری (تاکنون) هزار قایق از مصر به ایتالیا رفته است.»
 
بنا بر اعلام سازمان ملل، از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۱۰ هزار پناهجو در سفر پرمخاطره از دریای مدیترانه به اروپا جان خود را از دست داده‌اند.  
ایران خبر

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,