ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالله المعلمی» نماینده دائم عربستان سعودی از اقدام «انور عشقی» ژنرال بازنشسته سعودی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاض در دیدار با مقامات صهیونیستی و تلاش برای عادی‌سازی روابط عربستان با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

به گزارش وبگاه شبکه «الغد»، معلمی در مقاله‌ای در روزنامه «المدینه» به کسانی که آن‌ها را «طرفداران عادی‌سازی» نامید، حمله کرد و بدون اشاره به نام عشقی، از کسانی که می‌خواهند عربستان را در زمره کشورهایی قرار دهند که خواهان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و «از مناصب نظامی خود جهت دیدار با مقامات صهیونیست» سوء استفاده می‌کنند، انتقاد کرد.

نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد گفت: «امت عربی با مشتی از شکست خورده‌ها مواجه است که عنوان عقلانیت و اعتدال را یدک می‌کشند و به ما ضرورت قبول واقعیت و رویارویی با حقایق را متذکر می‌شوند، این افراد فراموش کرده‌اند یا خود را به فراموشی زده‌اند که از نخستین‌ واقعیت‌ها این است که دست‌هایی که اسرائیلی‌ها به سمت ما دراز کرده‌اند، همچنان آغشته به خون فلسطینی‌هاست.»

وی اظهار داشت که «اسرائیلی‌ها اگر در برابر ما لبخند بزنند، پشت سر ما تا بناگوش می‌خندند؛ برای اینکه آن‌ها می‌دانند که آنچه آن‌ها آن را عادی‌سازی‌ می‌نامند، چیزی‌ جز تسلیم شدن نیست».

معلمی بدون اشاره به نام انور عشقی، از نشست‌های مطبوعاتی وی با مقامات صهیونیستی و ناتوانی وی در دفاع از دیدگاه‌های کشورش و حضور وی در «تصویری کاریکاتوری خجالت‌آور و حقیرانه» انتقاد می‌کند و در پایان می‌نویسد: «خدا را شاکریم که کشور ما تا به امروز از وجود چنین آدم‌هایی خالی بوده و واکنش‌های ملی، مردمی و رسمی به وضوح نشان داد که چنین افرادی تنها با خفت و خاری از سفر نامیمون خود باز خواهند گشت».

دو هفته قبل انور عشقی در رأس یک هیأتی از عربستان جهت دیدار و گفت‌وگو با مقامات صهیونیستی وارد فلسطین اشغالی شد.

کارشناسان و ناظران معتقدند این اقدام عشقی به عنوان یک شخصیت مهم عربستان سعودی در جهت عادی‌سازی روابط ریاض با تل آویو صورت گرفته است.

پس از این سفر، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت هرچند که عشقی می‌گوید به عنوان یک شهروند عادی به فلسطین اشغالی رفته، اما چنین سفری نمی‌تواند بدون اطلاع و رضایت مقامات سعودی انجام گیرد. 

انتهای پیام/ق

http://fna.ir/Z2P77I

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,