ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سید محمد حسینی عضو هیات موسس جبهه یکتا در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه جبهه گفتمانی یکتا (یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی) حضور فعال در دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراها در سال آینده خواهد داشت، اظهار داشت:‌ جلسات منظم جبهه هر هفته به تحلیل مباحث سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور، منطقه و جهان اختصاص دارد و همچنین اعضا در مباحث خود به انتخابات به ویژه ریاست جمهوری می‌پردازند.

حسینی ادامه داد: دوستان ما در جبهه یکتا بر این باورند که علی‌رغم وعده‌های پرجاذبه و شعارهای زیبایی که در سال ۹۲ مطرح شد، اما در عمل دولت یازدهم توفیقات چندانی در برطرف کردن معضلات جامعه علی‌الخصوص مشکلات معیشتی نداشته است و هر سال نوید رونق اقتصادی و عبور از رکود مطرح شده اما در حد حرف و ادعا باقی مانده است.

عضو شورای مرکزی جبهه یکتا با بیان اینکه شاید دلیل اصلی این رکود و خمودگی رویکرد ناصواب دولت در مسئله مذاکرات بوده که هم تخم‌مرغ‌ها در سبد برجام قرار داده است، یادآور شد: آنها با خوش‌بینی زائدالوصف به انتظار گشایش‌ها بعد از توافق و اجرایی شدن برجام نشسته‌‌اند، در حالیکه با روحیه استکباری آمریکا تحریم‌ها به طور کامل برداشته نشده و دستاوردهای ملموسی نیز عاید مردم نشده است.

وی تصریح کرد: در گزارش اخیر آقای رئیس‌جمهور به ملت کاملا مشخص بود که دست ایشان خالی است و با گذشت سه سال دولت کارنامه قابل قبولی برای ارائه در پیشگاه مردم ندارد، بکارگیری تعابیر کلی و حرف‌های تکراری به گونه‌ای بود که واکنش برخی حامیان دولت را هم برانگیخت. بر این اساس کشور نیازمند یک تحول اساسی در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی است و ادامه وضع فعلی نمی‌تواند گره‌گشای مشکلات باشد.

*تلاش جبهه یکتا برای انتخاب یک گزینه کارآمد

حسینی خاطرنشان کرد: بنابراین دوستان ما در جبهه یکتا معتقد به انتخاب یک گزینه کارآمد هستند که با بکارگیری عناصر انقلابی، پرتلاش، با تجربه و درد آشنا بتواند پایان‌بخش وضع نابسامان کنونی باشد زیرا ادامه شرایط فعلی روز به‌ روز بر حجم چالش‌ها و گرفتاری‌ها می‌افزاید.

این فعال سیاسی با بیان اینکه عده‌ای با فضاسازی می‌خواهند چنین القاء کنند که انگار در بین نیروهای ارزشی، اصولگرا و انقلایی قحط الرجال و پذیرش دو دوره ریاست جمهوری اجتناب‌ناپذیر است، افزود: با توجه به نارضایتی اقشار مختلف مردم اعم از طبقات ضعیف و متوسط و حتی صاحبان سرمایه از وضع موجود، اگر این اطمینان ایجاد شود که گزینه مناسب دیگری به صحنه خواهد آمد و به دور از شعارهای توخالی، تغییراتی در شیوه اداره کشور در جهت منافع مردم بوجود خواهد آورد، مردم بدون تردید استقبال خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت با انتخابات ریاست جمهوری است، به نقش‌آفرینی قوه مجریه در شئون مختلف کشور اشاره کرد و گفت: شوراها نیز اهمیت خاص خود را دارند و در این خصوص نیز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. البته با ترکیب جبهه یکتا و سوابق اجرایی و مدیریتی اعضای آن توقع تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر مطرح است.

*برگزاری کنگره جبهه یکتا در نیمه دوم سال

حسینی درباره زمان برگزاری کنگره تشکل متبوعش نیز تصریح کرد: هنوز زمان مشخصی تعیین نشده ولی در تدارک برگزاری کنگره در نیمه دوم سال هستیم.

عضو جبهه یکتا ادامه داد: در حال حاضر گزینه‌های متعددی مطرح هستند که با ملاحظه شرایط کشور، پیش‌بینی وضعیت چهار سال آینده منطقه و جهان و معیارهایی که مورد تصویب دوستان قرار گیرد، از گزینه مطلوب حمایت خواهد شد و طبیعی است که با تعامل دیگر نیروهای ارزشی و انقلابی هر مقدار دایره حمایت‌ها گسترده‌تر باشد فرد مورد نظر پشتوانه رأی قوی‌تری خواهد داشت.

وی با اشاره به تاثیرگذاری احزاب و گروه‌های سیاسی در انتخابات، یادآور شد: فعلا بنا نداریم که فضای کشور را انتخاباتی کنیم، زیرا معتقدیم ورود زودهنگام روند اجرایی امور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و بهانه‌ای برای کم‌کاری دستگاه‌های اداری و اجرایی می‌شود اما طبیعی است که در چند ماه آینده شاهد تحرکات انتخاباتی باشیم.

*همگرایی بین نیروهای متدین و ولایتمدار زمان‌بر است

حسینی با بیان اینکه مباحث مربوط به برنامه دولت دوازدهم ملاک‌ها و معیارهای لازم در رئیس‌جمهور آینده، مصادیق و رایزنی برای همگرایی در بین نیروهای متدین و ولایتمدار زمان‌بر خواهد بود، گفت:‌ گروه‌ها و جریانات مختلف سیاسی به تدریج فعالیت‌ها را گسترش خواهند داد.

وزیر دولت دهم در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در فضایی پرشور و در عین حال عقلانی و منطقی مقدمات انتخابات سرنوشت‌ساز سال آینده فراهم شود و با سکانداری رهبر حکیم انقلاب، درایت خواص و هوشمندی و حضور گسترده عموم مردم، شاهد انتخاباتی با شکوه و تعیین رئیس‌جمهوری با کفایت برای اقتدار و عزت نظام اسلامی و پیشرفت و عدالت در کشور باشیم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/T79H6F

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,