ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس سازمان فضایی ایران در آمل:

۰۵ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۹

ماهواره در فضا

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: تلاش می‌کنیم ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی در کشور تولید شود که این حرکت را در راستای اقتصاد مقاومتی می‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، محسن بهرامی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه آمل با اشاره به اینکه رشد علمی در این مدت سه سال اخیر در کشور بسیار بی‌سابقه بوده است، اظهار داشت: در ارزیابی‌های بین‌المللی در حوزه رشد علمی در آمارها نبوده ولی در چند سال اخیر صادرات دانش‌بنیان رشد متوازنی داشتیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به رشد قابل توجه علمی کشور در سه سال اخیر‌ تصریح کرد: اکنون میزان صادرات محصولات دانش‌بنیان کشور به رقم ۱۲۰ میلیون دلار در سال رسیده است.

بهرامی با بیان اینکه نوع نگاه به بهداشت و درمان در این دولت تغییر کرده است، افزود: با این تفکر نوع متفاوتی از بیمه‌ها در کشور ایجاد شده است.

وی با اعلام اینکه افراد کم‌درآمد زیرپوشش بیمه قرار گرفتند، گفت: اکنون ۲۵۰۰ خانه بهداشت جدید احداث و بیمه‌های جدید اضافه شده است.

رئیس سازمان فضایی ایران با ابراز اینکه شرایط ایران در صحنه بین المللی تغییر کرده است، تصریح کرد: امروز کشورها در بسیاری از مسائل منطقه‌ای مجبور هستند ایران را وارد معادلات کنند و ایران در معادلات قدرت منطقه جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی با اظهار اینکه درایت و تدبیر رهبری در زمینه حضور ایران در صحنه‌های بین المللی قابل توجه است، گفت: روابط متوازن با تمامی کشورهای دنیا برقرار شده و دستاوردهای بسیار خوبی حاصل شده است.

بهرامی با اعلام "در بخش سرمایه‌گذاری ارتباطات و فناوری اطلاعات ۴هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه‌گذاری داشتیم"، افزود: در این مدت حجم شبکه زیرساخت کشور شش برابر شده و تمام مراکز استانی و شهرها با فیبر نوری به یکدیگر متصل هستند.

وی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات در کشور ایجاد می‌شود تا در درازمدت اطلاعات در داخل کشور ذخیره شود، یادآور شد: تعداد کاربران اینترنتی از ۳٫۵ میلیون به ۳۴ میلیون نفر در ایران رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه یک‌هزار میلیارد تومان برای بخش آی‌سی‌تی کشور در دولت یازدهم هزینه شده است، گفت: در بخش فضایی کشور نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

وی با ابراز "ماهواره‌های ایران را در مدارهای پایین قرار می‌دهیم و مخابرات فضایی بعد از برجام توسعه یافته است"، یادآور شد: تلویزیون ماهواره‌ای استانی نیز در کشور فراهم شده است.

بهرامی با اظهار اینکه اقتصاد مقاومتی دغدغه رهبری و دولت است و معاون اول رئیس جمهور این مسئله را با جدیت پیگیری می‌کنند، بیان کرد: تعدادی پروژه در این زمینه در سازمان فضایی ایران پیگیری شده و مسئله فضا برای ایران در حال توسعه است.

وی با اشاره به اینکه ماهواره‌های مکعبی با تکنولوژی‌های جدید در دانشگاه نوشیروانی بابل با دسترسی مناسب در ایران در حال توسعه است، افزود: به‌عنوان مصاحبه دانشجویی ساخت ماهواره‌های مکعبی را مطرح کردیم.

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: تلاش می‌کنیم ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی در کشور تولید شود که این حرکت را در راستای اقتصاد مقاومتی می‌دانیم.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال178 روز قبل