ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی:

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۴۸

آیت‌الله مجتهد شبستری

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه سنت‌های صحیح در جامعه از بین رفته و تفکرات غربی در سنت ازدواج تأثیر گذاشته که باید خانواده‌ها با الگوگیری از اهل‌بیت(ع) این وضع را سامان بخشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان و فعالین عرصه ازدواج آذربایجان شرقی که در بیت امام‌جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به الگوگیری از ازدواج حضرت امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: فلسفه نام‌گذاری هفته ازدواج، به روز ازدواج این دو بزرگوار و ضرورت الگوگیری پیروان خاندان پیامبر اکرم(ص) از آنان در مسائل مختلف ازجمله خواستگاری، مهریه، جهیزیه و نحوه برگزاری مراسم عروسی و زندگی آنان است.

وی افزود: مسلمانان علاوه بر اجرای دستورات قرآنی و روایی، باید سیره ائمه اطهار(ع) را در جامعه نهادینه کرده و زندگی آنان را الگو و اسوه خود قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، با یادآوری ضرورت تسهیل ازدواج، گفت: وظیفه بزرگان چه والدین، چه مسئولین جامعه اسلامی و چه خیّران، تسهیل در امر ازدواج است که باید گام‌های مهمی در این زمینه برداشته شود.

وی ادامه داد: امروز جوانان با مشکلات متعددی ازجمله تهیه مسکن و لوازم زندگی مواجه هستند که باید این مسائل با تدبیر، برطرف شود.

آیت‌الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه جوانی که ازدواج نکند در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرد، گفت: اسلام بر ازدواج به‌هنگام، آسان و پایدار تأکید دارد، به‌طوری‌که تأخیر در زمان ازدواج خلاف روش اسلام بوده و ازدواج زودهنگام جلوی مفاسد مختلف را خواهد گرفت.

وی افزود: ازدواج باید به‌دور از هرگونه تشریفات و تجملات برگزارشده و جلوی مهریه‌های سنگین و جهیزیه‌های تجملاتی گرفته شود، چراکه اینها مانع ازدواج هستند.

امام‌جمعه تبریز، با ابراز اینکه عده کمی از مردم از فرهنگ اسلام فاصله گرفتند، خاطرنشان کرد: متأسفانه سنت‌های صحیح در جامعه از بین رفته و تفکرات غربی در سنت ازدواج تأثیر گذاشته که باید خانواده‌ها با الگوگیری از اهل‌بیت(ع) این وضع را سامان بخشند و از توقعات خود بکاهند.

وی ادامه داد: جوانان نیز باید در انتخاب همسر دقت کرده و همسران هم‌شأن خود ازلحاظ طبقاتی، سطح فکری و فرهنگی و معلومات اجتماعی و اعتقادات دینی انتخاب کنند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال172 روز قبل