ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آنگلا مرکل و همسرش در ایتالیا

آنگلا مرکل صدر اعظم کشور آلمان در ۱۷ ژوئیه ۱۹۵۴ در شهر هامبورگ و به عنوان اولین فرزند در خانواده ای فرهنگی به دنیا آمد.تصاویر زیر تفریح آنگلا مرکر صدر اعظم آلمان را در کنار همسرش حکایت می کند این در حالیست که آلمان همچنان با بحران پناهندگان مواجه است.

در حالی که آلمان همچنان با بحران پناهندگان مواجه است، صدراعظم این کشور در ایتالیا در تعطیلات به سر می برد.خبرگزاری آلمان گزارش داد، «آنگلا مرکل» به همراه همسر خود «یوآخیم باوئر» در شمال ایتالیا تعطیلات تابستانی را می گذراند.

در حالی که این زوج بهترین اوقات خود را می گذرانند، بر اساس آخرین نظرسنجی که منتشر شد اکثر آلمانی ها معتقدند که اتحادیه اروپا باید در توافق نامه خود با ترکیه بر سر مهاجرت بازنگری کند.

مرکل و باوئر در دهکده کوهپایه ای «سولدا» در شمال ایتالیا به گردش و تفریح و تله کابین سواری می پردازند.

اما بحث کنونی در آلمان بحران مهاجرت است. سال گذشته آلمان حدود ۱٫۱ میلیون نفر جنگ زده را از خاورمیانه پذیرفت؛ تعدادی که از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر است. این اقدام آلمان به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی در این کشور منتهی شده است.

مرکل و همسرش

«پیتر آلتمایر» رئیس دفتر مرکل روز جمعه گفت هیچ جایگزینی برای توافق مهاجرت که با ترکیه امضا شده وجود ندارد.

هفته گذشته پلیس جنایی آلمان از ۶۶۵ مورد جرائم علیه مراکز پناهندگان از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون خبر داد. پلیس اعلام کرد ۶۱۳ مورد از این جرائم، مرتبط با راست گراها بوده است.

مرکل و همسرش

مرکل و همسرش

مرکل و همسرش

مرکل و همسرش

مرکل و همسرش

تحصیل در لاپیزیک و دو ازدواج
 
آنگلا، از همان دوران مدرسه، در تصمیم خود برای تحصیل در رشته فیزیک دانشگاه کارل مارکس مصمم بود. دیپلم خود را سال ۱۹۷۸ در همین رشته از دانشگاه لایپزیگ دریافت و پایان نامه اش با عنوان «تاثیر ارتباط فضایی بر سرعت واکنش در واکنش های ابتدایی دارای دو ملکول در رسانه های انبوه» را در سال ۱۹۸۶ با درجه عالی اخذ نمود.
 
آنگلا طی دوران تحصیل فیزیک و تبادلات دانشگاهی دانشگاه لایپزیک در مسکو و لنینگراد، با مردی به نام اولریش مرکل (Ulrich Merkel) آشنا شد و این دو ۱۹۷۷ در کلیسا به عقد رسمی یکدیگر درآمدند. وی با مهاجرت به برلین شرقی در سال ۱۹۷۸ به همراه همسرش، همکاری علمی خود با مؤسسه مرکزی شیمی فیزیکی در آکادمی علوم شهر برلین، را آغاز کرد. در سال ۱۹۸۲ ازدواج بدون فرزند وی، به طلاق انجامید.
 
مرکل در آکادمی علوم، با همسر کنونی خود، یوآخیم زاور (Joachim Sauer) متخصص شیمی کوانتوم آشنا گردید و در سال ۱۹۹۸ با وی ازدواج نمود. مرکل هم اکنون نیز با زاور اما بدون فرزند زندگی می کند، البته شوهرش دو پسر از ازدواج قبلی خود دارد.
مرکل و همسرش
مرکل در سال ۱۹۸۶ رساله دکتری خود را با عنوان «بررسی مکانیسم واکنش های تجزیه با شکستن پیوند ساده و محاسبه سرعت ثابت بر اساس روش های شیمی کوانتومی و آماری» با درجه بسیار خوب به اتمام رسانید.
 
ورود به عرصه سیاست
 
بعد از اینکه در دوران گذر، در شرق آلمان زمزمه تشکیل ساختارهای حزبی دموکراتیک شنیده شد، مرکل به عقیده دوستان و نزدیکان وی، جهان بینی نزدیکی با حزب سبزها داشت. وی تا سال ۱۹۹۰ در اداره مطبوعات و اطلاعات آلمان فعالیت کرد. مرکل در همان سال، عضو حزب دموکرات مسیحی (CDU) و سپس به عنوان نماینده این حزب، وارد مجلس آلمان شد. در ژانویه ۱۹۹۱ هلموت کول (صدراعظم وقت آلمان) او را به سمت وزیر بانوان و جوانان منصوب کرد. از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ نیز ریاست وزارتخانه محیط زیست، حفظ طبیعت و امنیت رآکتور بر عهده مرکل بود. وی تا سال ۲۰۰۰ دبیرکل و در ادامه ریاست فراکسیون حزب دموکرات مسیحی مجلس را بر عهده گرفت. این حزب، در ماه های بعد توانست نتایج خوبی در انتخابات ها کسب کند.

مرکل و همسرش
 
کاندیداتوری مرکل برای انتخابات، بر همگان روشن بود. آنگلا مرکل از سال ۲۰۰۵ تاکنون صدر اعظمی آلمان را بر عهده دارد. بهترین نتیجه ای که وی تاکنون در انتخابات به دست آورده، انتخاب وی برای ششمین بار به سمت ریاست حزب دموکرات مسیحی مجلس در هانوفر آلمان بود که موفق به کسب ۹۴/۹۷% از آراء گردید.
 
حزب دموکرات مسیحی غالباً در انتخابات های مجلس فدرال، با حزب سوسیال مسیحی CSU ائتلاف تشکیل داده اند. این دو حزب با رهبرانشان (مرکل و شتویبر) بارها گرهارد شرودر، رهبر حزب سوسیال دموکرات و رویکردهای آنان را به خاطر سیاست های غلط اقتصادی، افزایش بدهی های کشور و مهم تر از همه تعداد بسیار زیاد بیکاران مورد سرزنش قرار می دادند. با این وجود اتحاد مجدد آنها در سال ۲۰۰۲، بیشتر به خاطر سیاست های اشتباه آنها در مورد جنگ عراق، از ائتلاف سبز- قرمز به رهبری شرودر و یوشکا فیشر شکست خورد.
 
این سیاستمدار آلمانی، دبیرکل اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان بوده و از ۲۲ نوامبر سال ۲۰۰۵، سرانجام بر طبق مذاکرات ائتلاف بزرگ، سوسیال دموکرات ها به صدراعظمی مرکل و کناره گیری شرودر از سیاست رضایت دادند. به این صورت آنگلا مرکل اولین صدراعظم زن در کشور آلمان معرفی شد.
 
سیاست خارجی
 
آنگلا مرکل، در زمان جنگ عراق، با سیاست های ایالات متحده همسو شد و مخالفت شدید اپوزیسیون این کشور را برانگیخت، تا جایی که رئیس حزب سوسیال دموکرات، اظهارات مرکل را "سجده در برابر دولت آمریکا" دانست.
 

در مورد حذف سلاح های اتمی در آلمان، مرکل مذاکرات درباره موشک ها را همراهی با سایر کشورهای عضو ناتو دانسته و مشارکت انحصاری آلمان را کاملاً رد کرد.

 

مرکل و همسرش
 
مرکل درباره سیاست در قبال ترکیه معتقد به برقراری مشارکت ممتاز به جای عضویت این کشور در اتحادیه اروپاست. اما در سیاست خاورمیانه، موضوع حضور نیروهای آلمان در ارتش صلح آمریکا (جنوب لبنان) برای حل مسالمت آمیز بحران لبنان-اسرائیل، کمتر موضع گیری شفاف کرده است.
 
در خصوص بحران اقتصادی اروپا و بدهی، مرکل مبارزه خود علیه آن را رسماً اعلام نمود و در حوزه های خانواده و محیط زیست نیز فعالیت هایی داشته است.

تفریح مرکل صدراعظم آلمان و همسرش در ایتالیا + تصاویر

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,