ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساری:

۰۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۳:۵۳

واعظی در شورای اداری مازندران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دولت پیگیر هستیم در برخی اقلام تعرفه‌های صادراتی را پایین بیاوریم و به صفر برسانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمود واعظی ظهر امروز در نشست تخصصی بررسی مشکلات توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان، اظهار داشت: هم دولت و بخش خصوصی معتقد است که حتما باید صادرات وجود داشته باشد.

وی افزود: به هر حال این دولت با توجه به کاهش قیمت نفت در حال مدیریت است، اکنون تمام هدف ما این است که بخش های که ضرروری است باید به انها توجه شود تا اینده ما بهتر شود.

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این نیست که ما پول داشته باشیم و این اعتبار را به بخش دیگری بدهیم ولی به بخش خصوصی برای صادرات پرداخت نکنیم.

واعظی افزود: ما یک مشکل کوچک داریم و آن این است که ما پول نداریم و ما دنبال راه حل هستیم که دولت به جای اینکه اعتبار دهد مجوز برای توسعه صادرات دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برخی از مطالب و حل مشکلات صادراتی مربوط به داخل و خارج است و ما در روسیه در تلاش هستیم تعرفه صادرات را به صفر برسانیم.

وی گفت: سال گذشته نخستین سالی بوده که صادرات غیرنفتی ما تراز مثبت شده است و اکنون نیز ۱٫۵ میلیارد دلار در شش ماه امسال مثبت شده است.

واعظی افزود: ما برای صادرات ارزش و اهمیت قائل هستیم و در دولت پیگیر هستیم در برخی اقلام تعرفه‌های صادراتی را ایران و روسیه را پایین بیاوریم  و به صفر برسانیم.

وی بیان کرد: در مورد مشوق‌های صادراتی خیلی امیدوار نیستیم ولی آن را دنبال می‌کنیم و برای حمل و نقل نیز برنامه داریم و صندوق توسعه صادرات می‌تواند برای صادرات کمک کند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال144 روز قبل