ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

همیشه سفرهای طولانی و اختلاف ساعت بین کشورهای مختلف یکی از دردسرهای تیم هایی است که برای برگزاری بازی های خودشان مجبور به تحمل این سفرها هستند. تیم ملی ایران هم در حالی برای بازی با چین راهی این کشور شد که درست ۲۴ ساعت بعد از بازی سخت با قطر، به شن یانگ سفر کرد.
 
این مشکل خستگی ممکن بود که در بازیکنان ایران هم دیده شود. ولی هنر کی‌روش بازیکنان تیم ملی را از شر این کابوس خلاص کرد. او تخصص بالایی در ریکاوری دارد و این را بارها نشان داده است. جالب اینجاست که در هواپیما هم مدام درگیر هماهنگ کردن ساعت خواب و بیداری بازیکنان بود تا در کشور چین به مشکل نخورند. مشابه این کار را خولیو ولاسکو در تیم ملی والیبال هم انجام می داد.
 
مخصوصا زمان سفر به برزیل و آمریکا که با اختلاف ساعت مشکل سازی همراه بود، او در هواپیما به بازیکنان قرص و چشم بند می داد تا شرایط خواب خود را با کشورهای مقصد فیکس کنند. حتی سرمربی یکی از رشته های مدال آور ایران در المپیک ریو هم ۳ ماه پیش از اعزام به برزیل، ساعت ۱۲ شب برای ورزشکاران تمرین می گذاشت تا آنها را با شرایط وفق دهد. بازیکنان تیم ملی ایران هم از ایجاد این شرایط توسط کی‌روش بسیار راضی هستند. همه آنها اعتقاد دارند که در بازی روز سه شنبه بدون هیچ مشکلی از لحاظ خستگی بدنی به مصاف چین خواهند رفت.

منبع: خبرآنلاین
انتهای پیام

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,