ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۴:۰۵

تظاهرات ضد صهیونیستی در سراسر جهان

تظاهراتی علیه رژیم صهیونیستی در پایتخت آفریقای جنوبی و با هدف حمایت از فلسطین برگزار شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شماری از فعالان حامی فلسطین در آفریقای جنوبی چندی پیش با تجمع مقابل دفتر تجاری سفارت رژیم صهیونیستی در شهر ژوهانسبورگ به سیاست این رژیم در بازداشت بدون اتهام فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی اعتراض کردند.

با وجود آنکه رسانه‌های محور غربی ــ عبری و عربی تحت نفوذ جریان سلطه در جهان، در قبال تظاهرات شماری از فعالان حامی آرمان فلسطین در آفریقای جنوبی در جمعه گذشته سکوت اختیار کردند؛ این تظاهرات در تعدادی از رسانه‌های جهان از جمله نیوز ایندیا، خبرگزاری آناتولی ترکیه، فست نیوز نیشن، میدل ایست آی و میدل ایست مانیتور  بازتاب داشته است.

حاضران در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکارد، پرچم‌های فلسطین و شعار سردادن، به اقدامات رژیم صهیونیستی ضد فلسطینی‌ها اعتراض کردند.

رونی کاسریلز وزیر اسبق اطلاعات آفریقای جنوبی که در این تظاهرات حضور داشت، گفت: زمان آن فرا رسیده است که تا زمانی که مردم فلسطین آزاد نشوند؛ حزب حاکم آفریقای جنوبی سفارت اسرائیل و دفاتر آن را به تعطیلی بکشانیم.

وی افزود: به‌خوبی می‌دانیم که آزادی ما بدون آزادی فلسطینی‌ها کامل نمی‌شود.

نکته قابل توجه در این تظاهرات این بوده است که با برنامه ریزی «کمپین همبستگی با مردم فلسطین» برگزار شد و با استقبال شماری از زندانیان سابق سیاسی جنبش آفریقای جنوبی که در دوران آپارتاید فعالیت داشتند، مواجه شد. در همین حال نهادها و سازمانهای غیردولتی فعال در آفریقای جنوبی توجه ویژه‌ای به حقوق زنان و کودکان فلسطینی در سرزمینهای اشغالی معطوف داشته‌اند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال141 روز قبل