ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

این خبر به روز رسانی می‌شود …انفجار بمب جنبش روشنایی افغانستان را خونین کرد/انتقال زخمی‌ها به بیمارستان استقلال/۱۰ کشته آمار اولیه …

انفجار بمب افغانستان را خونین کرد

تظاهرات جنبش روشنایی که از صبح امروز با حضور هزاران نفر از مردم معترض به سمت میدان «دهمزنگ» کابل افغانستان در حال حرکت بود، با وقوع انفجاری به خاک و خون کشیده شد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، تظاهرات جنبش روشنایی که از صبح امروز با حضور هزاران نفر از مردم معترض به سمت میدان دهمزنگ کابل در حال حرکت بود، با وقوع انفجاری به خاک و خون کشیده شد.

* تصاویر منتشر شده نشان از کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان معترض است اما تاکنون جزئیات بیشتری در این زمینه از جنمله آمر تلفات منتشر نشده است. 

 * حوالی ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعد از ظهر امروز انفجار نیرومندی در منطقه دهمزنگ شهر کابل محل تظاهرات جنبش روشنایی به وقوع پیوست.

* این انفجار در نزدیکی مکانی به وقوع پیوست که تظاهرات کنندگان جنبش روشنایی از صبح امروز در این محل تجمع کرده‌اند.

* هرچند این تظاهرات تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شده بود اما مقام‌های امنیتی تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌اند. پس از وقوع این انفجار تظاهرات کنندگان جنبش روشنایی، مجبور به فرار از محل شده‌اند و برخی دیگر نیز به درمان و انتقال زخمی‌ها مبادرت ورزیده‌اند.

* شاهدان عینی می گویند که تعدادی زیادی در این انفجار کشته و زخمی شده‌اند و بر این تظاهرات کنندگان با شعارهای «ارگ، ارگ عدالت»، «اشرف غنی، عبدالله، برگردان حق ما»، « تبعیض سیستماتیک، آینده میشه تاریک» حکومت را متهم به بی توجهی خواست‌های مردم کردند.

* اعضای جنبش روشنایی مسیر ده گانه آغاز تظاهراتشان را اعلام کرده بودند و قرار بود که در مقابل ارگ ریاست جمهوری تجمع کنند اما نیروهای امنیتی جاده های منتهی به ارگ ریاست جمهوری را با کانتینر مسدود کرده است واز چوک دهمزنگ به آن طرف اجازه رفتن به آنها را ندادند.

* وزارت کشور افغانستان آمار اولیه قربانیان این انفجار را ۱۰ تن اعلام کرد. برخی شاهدان عینی نیز اعلام کرده‌اند زخمی‌های این انفجار به بیمارستان استقلال منتقل شدند.

* شبکه العربیه به نقل از مقامات پلیس افغانستان از افزایش تلفات انفجار کابل به بیش از ۵۰کشته و زخمی خبر داد.

* همچنین «حفیظ شریعتی»، استاد دانشگاه و از معترضان جنبش روشنایی به بی‌بی‌سی گفت که سه انفجار در محل همایش معترضان واقع شد که به گمان وی، ناشی از بمب‌گذاری انتحاری بوده که احتمالا ۳۰ نفر در این سه انفجار کشته شده و تعدادی نیز زخمی شده‌اند  که به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

این خبر تکمیل می شود

 

منبع: فارس

 

 

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,