ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علی مطهری در آیین گشایش تشکل انجمن اسلامی فرهنگ و سیاست که بعد از ظهر امروز در دانشگاه امام خمینی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: اگر یک حرکت اجتماعی پیروز باشد باید متکی بر حرکت فکری عمل کند و چنانچه این امر محقق نشود حرکت ناقص می‌شود.

وی افزود: از نظر شهید مطهری هر حرکت فکری و سیاسی باید پشتوانه فکری داشته باشد.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی خطاب به دانشجویان دانشگاه امام خمینی بیان کرد: آثار شهید مطهری را مبنای فعالیت خود قرار داده که البته باید به منابع سایر اساتید هم توجه کرد.

مطهری افزود: وجود جنبش‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها امر مبارکی است که باید به آن توجه کرده و اهمیت دهیم.

وی گفت: همیشه نیاز به جنبش دانشجویی داریم و دانشگاه و جنبش آن همچون دیده‌بان‌های جامعه است که در این میان روحانیت نخستین دیده‌بان محسوب می‌شود.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نقد حکومت ضروری بوده و در جایی که نقد حکومت صورت نگیرد مشکلاتی به وجود می‌آید.

مطهری با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید فعال شود و نقد و بررسی صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: انصاف، آگاهی به موضوع و خیرخواهی و عدم تحقیر مخاطب مقابل باید در نقد مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید شرایط نقد را در خود ایجاد کند، تصریح کرد: از نقاط قوت دانشجویان می‌توان به نقادی مسائل جامعه، تمایل به فطرت الهی، میل به عدالت‌خواهی، مبارزه با ظلم و هوش و استعداد مناسب اشاره کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: غلبه احساسات بر عقل و علم ناقص از نقاط ضعف دانشجویان بوده و ممکن است در برخی موارد از این قشر به عنوان ابزار در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست استفاده شود.

مطهری با بیان اینکه برخی عوام هستند که برای کسب آگاهی به افراد خاص مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: در این میان دانشجو در حد میانه بوده و نه عوام و نه خواص محسوب می‌شود چراکه دچار جهل مرکب است و باید به متخصصان مراجعه کند.

وی تشریح کرد: دانشگاه و دانشجو می‌تواند به عنوان مصلح اجتماعی عمل کند به شرطی که خود مصلح باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مصلح در ابتدا باید خود صالح باشد تا بتواند جامعه را اصلاح کند و بنده و پای‌بند شهوت نباشد.

مطهری با بیان اینکه دانشجویان و جنبش دانشجویی وظیفه سنگینی را برعهده دارند، گفت: جامعه اسلامی نباید تحت سلطه کافران باشد.

وی با اشاره به اینکه هر علمی که به دنبال رفع نیازهای جامعه باشد به عنوان علم اسلامی محسوب می‌شود گفت: هیچ تضمینی نیست که انقلاب از مسیر خود خارج نشود و این بستگی به عملکرد مردم، دانشجویان و مسؤولان دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر فردی که کاستی و نقصی در جامعه خود مشاهده می‌کند موظف است تا آن را نقد کند و هر مسؤولی هم باید وظیفه خود را عمل کرده و به بهانه وجود رهبری و متکی به وی از وظیفه خود سر باز نزند.

انتهای پیام/۷۷۰۱۸/ط۴۰

http://fna.ir/NMVQCF

منبع : farsnews.com

مجله