ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 

اوایل ماه جاری میلادی توفان گرمسیری هرمینه سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا را در هم کوبید و نکته مهم این بود که در همان منطقه یکی از فرودگاه‌های اصلی سازمان فضایی ناسا با هواپیماهای مختلف قرار گرفته بود.

این توفان به قدری مهیب بود که می‌توانست آسیب‌های جدی به هواپیماهای ناسا وارد کند و سازمان فضایی مذکور در این منطقه فقط یک آشیانه برای نگهداری از هواپیماها داشت.

این مرکز از مدت‌ها قبل وقوع توفان را پیش‌بینی کرده بود و در پایان تصمیم بر آن شد ۲۰ دستگاه هواپیما در اندازه‌های مختلف، به دقت در این آشیانه قرار بگیرند تا هیچ خطری آنها را تهدید نکند.

 

آشیانه هواپیماهای ناسا

 

این آشیانه که ظاهری شبیه غار دارد، در مرکز تحقیقاتی لانگلی ناسا در شهر ویرجینیا و در فضایی به وسعت ۷۹۰۰ متر مربع قرار گرفته است و در این مکان باز هواپیماهای مختلف، از جت‌های کوچک گرفته تا بوئینگ ۷۵۷ توقف می‌کنند.

زمانی که توفان به سواحل شرقی آمریکا رسیده بود، این آشیانه یک مهمان بزرگ به نام «C-130 هرکولس» داشت که این هواپیمای غولپیکر با چهار موتور خود در عملیات‌های نظامی برای حمل وسایل و نیروهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

ناسا سرانجام تصمیم گرفت همه ۲۰ دستگاه هواپیمایی که در باندهای مختلف فرودگاه توقف کرده‌اند را با دقت فراوان در کنار یکدیگر بچیند. «دیوید بومَن» عکاس اختصاصی ناسا سرانجام از ارتفاع ۲۱ متری، از این آشیانه عکس گرفت و نشان داد این هواپیماهای غولپیکر چگونه شبیه اسباب‌بازی‌های کوچک کنار هم چیده شده‌اند.

 

فارس

منبع : tabnakbato.ir

مجله