ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم خبر می‌دهد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۲

خط لوله اتیلن غرب

با اتمام عملیات بازسازی بخش آسیب‌دیده خط لوله اتیلن غرب، از صبح امروز تزریق اتیلن به این خط سراسری انتقال اتیلن آغاز شد و با رساندن خوراک به واحدهای پتروشیمی در مسیر این خط ۴ مجتمع تعطیل‌شده آرام آرام به مدار بهره‌برداری بازمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عصر روز جمعه یکم مردادماه در ساعت ۱۶ و ۳۵ دقیقه در کنار روستای پران پرویز پلدختر استان لرستان، صدای انفجار و زبانه کشیدن آتش، از بروز حادثه جدیدی خبر داد.

این حادثه که به‌علت ریزش کوه به‌روی بخشی از خط لوله انتقال اتیلن که با نام خط لوله اتیلن غرب شناخته می‌شود رخ داده بود منجر به سوختن حدوداً ۳ساعته خوراک اتیلن شد.

مسئولان محلی با هماهنگی با مسئولان صنعت پتروشیمی با اقدام به بستن شیرهای اطمینان در مسیر خط لوله، از ادامه حرکت اتیلن در این خط لوله انتقال خوراک جلوگیری کردند و پس از سوختن اتیلن موجود در خط، موفق به مهار آتش‌سوزی شدند.

با بروز این حادثه، کار رساندن خوراک به ۴ مجتمع پتروشیمی لرستان، کرمانشاه، مهاباد و ایلام دچار اختلال شد و تولید در این ۴ مجتمع پتروشیمی متوقف شد. در حالی که «مرضیه شاهدایی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی جمعه‌شب اعلام کرده بود "با مهار کامل آتش در مسیر خط لوله اتیلن غرب، خوراک مجتمع‌های واقع در مسیر این خط از اواخر وقت فردا (شنبه دوم مردادماه) پس از تعمیر و راه‌اندازی، به‌طور کامل تأمین خواهد شد." اما این ۴ مجتمع قریب به ۵ روز از تأمین خوراک از طریق خط لوله اتیلن غرب و تولید محصول محروم شدند.

پیگیری خبرنگار تسنیم از محل وقوع حادثه حاکی از این است که ظرف روزهای گذشته مجدداً کوه دچار لغزش و ریزش شده و حجم انبوهی خاک و سنگ در محلی که قرار بود خط لوله آسیب‌دیده تعمیر و جایگزین شود سقوط کرد؛ که این مسئله کار تعمیر و بازسازی خط لوله اتیلن غرب را به تأخیر انداخت.

با اتمام عملیات بازسازی بخش آسیب‌دیده خط لوله اتیلن غرب، از صبح امروز تزریق اتیلن به این خط سراسری انتقال اتیلن آغاز شد و با رساندن خوراک به واحدهای پتروشیمی در مسیر این خط، ۴ مجتمع تعطیل شده طی روزهای اخیر، آرام آرام به مدار بهره برداری بازمی‌گردند و امروز تولید خود را از سر خواهند گرفت.

«علی‌محمد بساق‌زاده» مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این خصوص گفت: "عملیات تعمیر و بازسازی بخش آسیب‌دیده خط لوله اتیلن غرب به‌طور کامل پایان یافت و تزریق اتیلن به خط  آغاز شده است. تمام اقدام‌های  ایمنی و تست خط لوله با نظارت‌های انجام شده مورد تأیید قرار گرفت و اکنون خوراک مجتمع‌های پتروشیمی غرب کشور در حال ارسال است و به‌تدریج و طی  ساعت‌های آتی بر حجم اتیلن ارسالی افزوده خواهد شد".

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال175 روز قبل