ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۳۰ تیر ۱۳۹۵ – ۱۹:۴۹

ترکیه

وزارت دفاع ترکیه در ادامه اقدامات خود علیه کودتاگران، ۲۶۲ قاضی و دادستان را برکنار کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد که وزارت دفاع ترکیه ۲۶۲ قاضی و دادستان نظامی را برکنار کرد.

همچنین دو مقام رسمی ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کردند: ۹۹ ژنرال از ۳۶۰ ژنرال ارتش ترکیه رسما به مشارکت در کودتای نظامی هفته گذشته متهم شده اند.

۱۴ ژنرال دیگر ارتش نیز پس از وقوع کودتا بازداشت شده اند.

یک مقام رسمی نیز که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: ۹۰۰ افسر پلیس در شهر آنکارا پایتخت ترکیه از کار برکنار شده اند. این افراد متهم به داشتن رابطه با جنبش فتح الله گولن شده اند.

شورای عالی آموزش ترکیه نیز تمامی استادان دانشگاه این کشور را ممنوع الخروج اعلام کرد. وزارت آموزش ترکیه ۱۵۲۰۰ نفر از پرسنل این وزارتخانه را در ارتباط با تلاش برای کودتا از کار برکنار کرد.

همچنین رسانه‌های دولتی ترکیه اعلام کردند شورای آموزش عالی این کشور خواستار استعفای روسای دانشگاه‌های دولتی شده است. گفته می‌شود تعداد این روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها هزار و ۵۷۷ نفر است.

در همین رابطه وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد که در ارتباط با کودتای نافرجام اخیر در این کشور ۷ هزار نفر را بازداشت کرده است.

منابع آگاه دفتر نخست‌وزیری ترکیه اعلام کردند که آنکارا بیش از ۲۵۷ نفر از کارکنان دفتر نخست‌وزیری را به‌خاطر مشارکت در کودتای نافرجام اخیر اخراج کرده است.

انتهای پیام/.

 

 

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال216 روز قبل