ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۰۰

ترکیه اسرائیل

خبرگزاری دولتی ترکیه از ارسال توافقنامه بین آنکارا و تل آویو برای عادی سازی روابط ، به پارلمان این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، ترکیه امروز چهارشنبه توافقنامه عادی سازی روابط با تل آویو را برای تایید نهایی به پارلمان ارسال کرده است.

ارسال این توافقنامه به خاطر وقوع کودتای ۱۵ جولای، به تاخیر افتاده است. این توافقنامه پیش از آغاز تعطیلات تابستانی پارلمان ترکیه، به نمایندگان ارائه شده است.

در ماه ژوئن، ترکیه و اسرائیل به توافقنامه‌ای برای عادی سازی روابط دست یافتند، روابطی که به خاطر یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی حامل کمک‌های انسان دوستانه به نوار غزه و کشته شدن ۱۰ تبعه ترکیه، به شدت تیره و تار شده است.

بر اساس توافقنامه‌ای که به پارلمان ترکیه ارائه شده است، اسرائیل ۲۰ میلیون دلار غرامت طی ۲۵ روز به ترکیه پرداخت خواهد کرد و کماندوهای اسرائیلی که در این حمله شرکت داشته‌اند، از فعالیت در ارتش تعلیق می شوند.

کابینه اسرائیل در ماه ژوئن این توافقنامه را تصویب کرد و اکنون نوبت ترکیه است تا تصمیم نهایی را در این خصوص بگیرد.

دولت ترکیه به خاطر وقوع کودتای نظامی نافرجام ۱۵ جولای نتوانست این توافقنامه را به موقع برای تصویب نهایی به پارلمان ارائه نماید.

زمانی که پارلمان ترکیه این توافقنامه را تصویب کند، ترکیه و اسرائیل روند مبادله سفیر را برای از سرگیری کامل روابط دیپلماتیک آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال186 روز قبل