ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «طاها اوزهان» رئیس کمیته امور خارجی پارلمان ترکیه که اکنون به آمریکا سفر کرده اظهار داشت ترکیه تداوم حضور «فتح‌الله گولن» در ایالات متحده را مشکلی در روابط دوجانبه تلقی می‌کند.

به نوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» اوزهان که در صدر هیئتی پارلمانی به آمریکا رفته تا روند استرداد گولن را بررسی کند، تاکید کرد ترکیه و ایالات متحده توافقی دارند که طبق آن «هرگونه مجرمی که از سوی مقامات دو طرف درخواست تحویل شود، باید ابتدا دستگیر و سپس فرایند قانونی استرداد آن آغاز شود.»

وی با بیان اینکه حضور گولن در آمریکا می‌تواند روابط دو جانبه ترکیه و ایالات متحده را به خطر بیاندازد، کودتای ۱۵ جولای را به حادثه ۱۱ سپتامبر تشبیه و آن را تروریستی خواند.

اوزهان همچنین تصریح کرد که واشنگتن هنوز آماده استرداد گولن نیست، زیرا مدارکی که ترکیه برای دستگیری گولن ارائه کرده نتوانسته مقامات آمریکایی را قانع کند.

مقامات ترکیه از زمان کودتای نافرجام، بارها گولن را به طراحی این اقدام ضد دموکراسی متهم کرده و از آمریکا خواستند که او را دستگیر و تحویل دهد.

«مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد کشورش در حال بررسی اسنادی است که ترکیه برای استرداد گولن به این کشور ارسال کرده، است.

انتهای پیام/خ

http://fna.ir/H1TBV2

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,