ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۲۵

اینجرلیک

یک روزنامه ترک به‌نقل از محافل نظامی روسیه خبر داد که احتمالاً ترکیه به روسیه اجازه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک برای عملیات علیه داعش در سوریه را می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "دویچه ویرتشافتز ناخریشتن"، ترکیه در نظر دارد به روسیه اجازه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک در خاک خود برای عملیات ضدداعش در سوریه  را بدهد.

به گزارش روزنامه "بیرگون" ترکیه "ایگور موروزوف"، از اعضای کمیسیون خارجی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) روز گذشته در این باره اظهار داشت که ترکیه احتمالاً می‌تواند پایگاه هوایی اینجرلیک را برای عملیات ضدتروریستی در سوریه در اختیار نیروهای هوایی و فضائی روسیه قرار دهد.

البته "ویکتور اوزیروف"، رئیس کمیته امور دفاع و امنیت مجلس روسیه هیچ‌گونه بایدی را در اجرای این تصمیم نمی‌بیند اما آن را یک اعتراف و تعهد روشن مبنی بر این دانست که ترکیه می‌خواهد مشترکاً با روسیه در سوریه همکاری کند.

خبرگزاری دولتی اسپونتیک روسیه نیز این اظهارات را تأیید کرده است.

اوایل ماه جولای نیز وزیر امور خارجه ترکیه باز کردن پایگاه هوایی اینجرلیک به‌روی روسیه را مطرح کرده گفت: ما با هر کسی علیه داعش همکاری می‌کنیم. داعش دشمن همه ما است. تا به حال ما به همه آنهایی که با داعش مبارزه می‌کنند استفاده از پایگاه اینجرلیک را اجازه داده‌ایم. چرا نباید این پایگاه را به‌روی روسیه هم باز کنیم؟

ژنرال اسماعیل حقی پکین، رئیس پیشین سرویس اطلاعاتی ارتش ترکیه و از کارشناسان عرصه تحولات نظامی و سیاسی در ترکیه درباره این سؤال محافل امنیتی غربی مبنی بر اینکه آیا سلاح‌های اتمی آمریکا در اینجرلیک هنوز امن هست، به اسپوتنیک گفت: هدف این است که ترکیه را تهدید کرده و در سختی قرار دهند. آنها می‌خواهند بگویند که هیچ ثباتی در این منطقه وجود نداشته و سلاح‌های اتمی از طرف تروریست‌ها تهدید می‌شوند، بنابراین ما باید مداخله کنیم و تأمین امنیت این منطقه را شروع کنیم. غرب می‌خواهد تحت همه شرایط از این مسئله جلوگیری کند که ترکیه خود را از اردوگاه آمریکا جدا کرده و سیاست خارجی‌اش را تغییر دهد.

برای غرب و کشورهای حوزه خلیج فارس که از مزدوران در سوریه حمایت می‌کنند وضعیت در حال حاضر ناراحت کننده است چرا که روسیه روز سه‌شنبه این مسئله را تأیید کرد که جنگنده‌های خود را در ایران و در پایگاه هوایی همدان به‌منظور مبارزه با داعش در سوریه مستقر کرده است.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال190 روز قبل