ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نماینده پارلمان سوریه در مصاحبه با تسنیم:

۰۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۲:۳۵

شهابی

نماینده مردم حلب در پارلمان سوریه با تاکید بر محاصره تروریستها در حلب که به مثابه بسته شدن درهای قفس به روی آنان است، گفت: رویاهای استعماگرانه دشمنان از جمله ترکیه برباد رفته است.

«فارس الشهابی» نماینده مردم حلب در پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق اظهار داشت: محاصره گروههای تروریستی در شمال حلب کامل شده است و تروریست ها در محله های شرقی گرفتار شده اند گویی درهای قفس به روی آنان بسته شده است.

وی تصریح کرد: تروریست ها در داخل این دایره محاصره شده اند و ساکنان اصلی محله های شرقی پس از ورود تروریست ها به محله های مسکونی به مناطق تحت تسلط نیروهای سوری مهاجرت کرده اند، در نتیجه کسانی که در این منطقه می جنگند تروریست های «وحشی» جبهه النصره و احرار الشام و برخی دیگر از گروههای مرتبط با گروه تروریستی القاعده هستند.

الشهابی یادآور شد که ارتش سوریه گذرگاه و راه ارتباطی «کاستیلو» را به طور کامل تحت کنترل در آورده است و گروههای تروریستی اوضاع جاری را «آتش سوزی الملاح و کاستیلو» توصیف می کنند.

وی درمورد تاثیر رخدادهای ترکیه بر روند عملیات جاری در شمال سوریه توضیح داد: عملیات تکمیل محاصره محله های حلب و گرفتار کردن تروریست ها  در این نقطه پیش از حوادث ترکیه آغاز شد و حوادث آنجا اهمیتی ندارد اما سرگرم شدن داخلی ترکیه برروند عملیات شمال سوریه و به عبارت دقیق تر حلب و محله های مختلف آن تاثیر مثبتی خواهد داشت.

اردوغان از ادامه دشمنی علیه سوریه بازمانده است

الشهابی توضیح داد: «رحب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه  به دلیل رخدادهای جاری در کشورش اکنون نمی تواند بر حمایت از گروهای تروریستی متمرکز شده و یا گروهای جدیدی از چچن و ازبکستان را به میدان بیاورد.

دزد حلب، لقب اردوغان در شمال سوریه

این عضو پارلمان سوریه ادامه داد: اهالی حلب به اردوغان لقب «دزد حلب» داده اند زیرا از همان آغاز جنگ در سوریه، دغدغه اصلی او به زانو درآوردن حلب و ملحق کردن آن به سلطنت عثمانی بود همانطور که حلب به دلیل اهمیت اقتصادی و جغراقیایی فراوان، ۴۰۰ سال ایالت شماره دو ترکیه بود به همین دلیل  اردوغان حلب را قلعه ای برای ورد به سرزمین شام و نفوذ در آن می داند.

الشهابی تاکید کرد: حزب عدالت و توسعه به رهبری اردوغان از تروریست هایی که عامل کشتار وجنایت هستند حمایت می کند؛ کسانی که صدها موشک و راکت بر سر اهالی حلب ریخته اند.

آمادگی سرکردگان تروریستی برای تسلیم و تحویل سلاح

وی گفت: بعد از محاصره تروریست ها در شمال حلب تعداد زیادی از رهبران گروههای تروریستی به منظور تحویل سلاح و تسلیم شدن با دولت سوریه تماس گرفته اند.

الشهابی تصریح کرد: تعدادی از اعضای پارلمان سوریه و اهالی حلب با هماهنگی وزارت دادگستری شکایتی را علیه حزب حاکم ترکیه به رهبری اردوغان تنظیم کرده و به دیوان بین المللی (لاهه) و استراسبورگ تحویل داده اند.

این عضو پارلمان سوریه در پایان تاکید کرد: پیروزی در حلب نزدیک است و این مهر تاییدی بر شکست دشمنان سوریه  از جمله اردوغان است و به آنان ثابت می کند که رویاهای استعماگرانه آن به برکت جانفشانی های ملت سوریه و حمایت کشورهای دوست از ارتش، تحقق نیافته و نخواهد یافت.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال207 روز قبل