ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه جنجال بر سر اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره حق آزادی حمل سلاح در آمریکا، نامزد جمهوریخواهان به تشویق و حمایت از اعمال خشونت علیه رقیب دموکراتش متهم شده است.

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که همواره از حق حمل سلاح در این کشور حمایت کرده و به مواضع رقیب دموکراتش درباره حمل سلاح انتقاد کرده، به دلیل یک اظهارنظر مورد اتهام‌زنی‌ها زیادی قرار گرفته است.

دونالد ترامپ که مواضع هیلاری کلینتون در این باره را مغایر با اصل دوم قانون اساسی آمریکا خوانده است، در یک سخنرانی خطاب به حامیانش گفت: «اگر او قضات خود(در دادگاه عالی آمریکا) انتخاب کند، شما رفقا نمی‌توانید هیچ کاری درباره آن بکنید».

او که در کارولینای شمالی سخن می‌گفت، افزود: «البته شاید افراد معتقد به اصل دوم قانون اساسی شاید بتوانند کاری بکنند. نمی‌دانم».

این اظهارنظر کوتاه که در آن صراحتی درباره اعمال خشونت علیه کلینتون نداشت، جنجالی شده است و مخالفان می‌گویند او حامیان حمل سلاح را به خشونت علیه نامزد دموکرات‌ها تشویق کرده است.

دموکرات‌ها این اظهارنظر را به شدت محکوم کرده و حتی هیلاری کلینتون هم از این اظهارنظر انتقاد کرده است.

شبکه سی‌ان‌ان هم گزارش داده که به دنبال این اظهارنظر، سرویس اطلاعات مخفی و اطلاعات آمریکا درباره این اظهارنظر ترامپ، »بیش از یک بار» با او صحبت کرده است.

این خبر را خبرگزاری رویترز هم ابتدا به نقل از شبکه سی‌ان‌ان بازنشر داد اما در ادامه این خبر را به نقل از یک «مقام دولت فدرال آمریکا» رد کرده است.

دونالد ترامپ هم گفتگوی سرویس مخفی با او درباره اظهارنظر جنجالی‌اش در خصوص حمل سلاح را رد کرده است.

او در توئیتر خود نوشت: «رویترز اعلام کرد که سرویس مخفی هرگز با من یا ستاد من صحبت نکرده است. این یک داستان ساختگی توسط سی‌ان‌ان و جعلی است».

انتهای پیام/

 

 

http://fna.ir/MTHGBY

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,