ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

انتقاد و توهین نامزد حزب جمهوری‌خواه نسبت به خضر و غزاله خان که هفته گذشته در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها حضور داشتند، سبب نگرانی و ترس سیاستمداران جمهوری‌خواه شد.
 

چگونه ترامپ از جنگ ویتنام در رفت!
ترامپ رسوایی‌ای مشابه با سال قبل ایجاد کرد که درباره سناتور جان مک‌کین ( یک خلبان نیروی دریایی که در جنگ ویتنام زخمی و اسیرشده بود) گفت که او یک قهرمان نیست زیرا در جریان جنگ اسیرشده است.
 
چگونه ترامپ از جنگ ویتنام در رفت!
 
گزارشی در واشنگتن‌پست بیان می‌کند زمانی که مک‌کین از بیماری، سوءتغذیه و زخم‌های کشنده در یک زندان ویتنامی وحشتناک رنج می‌برد، ترامپ در دانشگاه آیوی لیگ و سپس در کلوپ‌های شبانه منهتن زندگی راحت و پرزرق‌وبرقی را می‌گذراند.

زمانی که هواپیمای مک‌کین در جریان بیست و سومین مأموریت بمب باران در منطقه هانوی مورد اصابت قرار گرفت و سقوط کرد، ترامپ که ۹ سال از او کوچک‌تر است در حال تحصیل در رشته کسب‌وکار املاک و مستغلات در دانشکده وارتون در پنسیلوانیا بود. او می‌توانست از طریق یک سری از تعویق‌های دانشجویی و همچنین معافیت‌های پزشکی به دلیل وجود زائده‌ای استخوانی در پایش، از اعزام به خدمت سربازی جلوگیری کند.

نیویورک‌تایمز گزارش داد بااینکه دونالد ترامپ ادعا می‌کند که “درنهایت” شانسِ یک شماره قرعه‌کشی در لاتاری بود که او را از رفتن به جنگ نجات داد، اما سوابق خدمت او چیز دیگری را نشان می‌دهد.

این روزنامه در مقاله‌ای منتشرشده در روز دوشنبه نوشت: “زمانی که پیش‌نویس قرعه‌کشی در سال ۱۹۶۹ آغاز شد، بیش از یک سال بود که معافیت پزشکی را دریافت کرده بود که مدت‌ها قبل از دریافتِ  به قول خودش “شماره قرعه‌کشی فوق‌العاده‌اش” بوده است.

این روزنامه به نقل از یک سخنگوی سیستم خدمات سربازی گفت شماره قرعه‌کشی ترامپ کاملاً به این موضوع بی‌ربط است زیرا او معافیت پزشکی داشته است.

ریچارد فلاوان گفت: “در این سیستم اگر دلیلی برای معافیت یا تعویق نداشته باشید، دستور اعزام حتماً صادر خواهد شد.”

بر اساس گزارش این روزنامه، معافیت یک‌ساله و موقت ترامپ، باعث می‌شد تنها در شرایط اضطراری ملی یا اعلام رسمی جنگ برای خدمت در نظر گرفته شود که آمریکا در جنگ ویتنام از این کار خودداری کرد.

روزنامه آمریکایی همچنین نوشت ترامپ به خاطر نمی‌آورد که چه زمانی زائده‌ی درون پایش (که براثر انباشته شدن کلسیم در پاشنه پا ایجادشده بود) دیگر اذیتش نکرد، اما گفت که برای درمان آن عمل جراحی انجام نداده است.

این روزنامه به نقل از ترامپ نوشت: “باگذشت زمان خوب شد.” همچنین این روزنامه نوشته است که ترامپ در دوران دبیرستان اسکواش، فوتبال و تنیس و در کالج کارتون گلف بازی می‌کرده است.

در این گزارش اشاره شده است که پزشک شخصی ترامپ دکتر هارولد بورن اشتاین در ماه ژانویه اعلام کرده بود در این چهل سال “او هیچ مشکل پزشکی نداشته است” و اگر در انتخابات پیروز شود “سالم‌ترین رئیس جمهوری‌خواهد بود که تاکنون برگزیده‌شده است.”

ازآنجاکه آقای خان این سرمایه‌دار بزرگ را هفته گذشته در سخنرانی خود در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها علناً مورد انتقاد قرار داد و او را متهم کرد که ” هیچ‌کس و هیچ‌چیزی را برای این کشور قربانی نکرده” ، ترامپ درباره سوابق و از خودگذشتگی هایش زیر ذره‌بین رفته است.

ترامپ این انتقاد را رد کرد و پاسخ داد که ” فداکاری‌های زیادی کرده” و افزود که به‌سختی کار و تلاش می‌کند.

مرجع : فرارو

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,