ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از دیروز جمعه انتشار ویدئوی ضبط شده از وی در سال ۲۰۰۵ میلادی حسابی برایش دردسر ساز شده، از جامعه آمریکا به دلیل محتویات رکیکی که در این ویدئو به آنها اشاره شده، عذرخواهی کرد.

ترامپ از بابت توهین به زنان عذرخواهی کرد

وی در این ویدئو زنان را تحقیر کرده و از آنان به عنوان موجوداتی مبتذل نام می برد که در ازای وقت گذرانی با یک ستاره آمریکایی حاضر به زیر پا گذاشتن همه اصول اخلاقی خود هستند.

اظهارات ترامپ که خطاب به «بیلی بوش» مجری سابق یکی از برنامه های شبکه «ان بی سی» بیان می شود، به قدری زننده است که بزرگان حزب جمهوریخواه را آن هم در آستانه دومین مناظره انتخاباتی با «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات رقابت ریاست جمهوری ۲۰۱۶، حسابی شوکه کرده است.

با این حال، ترامپ امروز شنبه با انتشار یک پیام ویدئویی در صفحه فیس بوک خود، از این اظهارات عذرخواهی کرد و در عین حال مدعی شد که همه این افشاگری ها توطئه ای با هدف دور کردن اذهان جامعه از مسائل سیاسی و مهمتر است.

ترامپ ادعا می کند: هر کسی که مرا می‌شناسد می‌داند که این حرف‌ها منعکس‌کننده من نیست. من هرگز نگفته ام که آدم کاملی هستم یا تظاهر نکرده ام که فرد دیگری هستم. چیزهایی گفته‌ام و کارهایی انجام داده‌ام که از بابت آنها متاسفم و سخنانی که امروز منتشر شده‌ است، یک نمونه از آنها است.

وی در عین حال برای تبرئه خود، به سوء رفتار «بیل کلینتون» رئیس جمهور پیشین آمریکا و همسر نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با زنان اشاره کرد تا بخشی از بار اتهام فساد اخلاقی سیاستمداران آمریکایی را به دوش حزب دموکرات بیندازد.

ترامپ و کلینتون قرار است فردا یکشنبه در حالی در دومین مناظره به مصاف یکدیگر بروند که انتظار می رود علاوه بر سوء رفتار، فرار مالیاتی نامزد جمهوریخواه نیز از جمله موضوعات داغی باشد که در این کارزار به آن پرداخته خواهد شد. 

 

مهر

منبع : tabnakbato.ir

مجله