ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«تد کروز»: برجام فوراً باید پاره شود

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سناتور جمهوریخواهی که چند ماه پیش برنامه ریزی هایش برای رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا با شکست مواجه شد، اکنون برای به دست آوردن آبروی برباد رفته خوداز لزوم پاره کردن «برجام» سخن گفته است.

به گزارش مهر به نقل از پولیتیکال نیوز، سناتور تندرو جمهوریخواه از ایالت تگزاس با انتشار بیانیه ای از پاره کردن توافق هسته ای با ایران سخن گفت.

بر این اساس، «تد کروز» سناتور تندرو جمهوریخواه ایالت تگزاس که برنامه ریزی هایش در رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا چندی پیش با شکست مواجه شد، اکنون برای به دست آوردن وجهه خود به راهکار قدیمی هم کیشان خود روی آورده و در بیانیه خود بر لزوم لغو توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ موسوم به «برجام» سخن به میان آورده است.

در بیانیه کروز که پولیتیکال نیوز آن را منتشر کرده، آمده است: این توافق چیزی جز مجموعه ای از رشوه ها و توافقات محرمانه ای که نمی تواند برای بازداشتن ایران از دستیابی به توان هسته ای کاری انجام دهد؛ نیست.

در ادامه این بیانیه کروز بار دیگر با تکرار ادعاهای گذشته همنوعان خود مدعی شد: توافق هسته ای موجب خواهد شد تا اعتبارات مالی لازم برای حمایت های آن ها از تروریسم فراهم شده و نیز ایران برای بازداشت شهروندان بیشتری از ما تشویق شود.

این سناتور جمهوریخواه که نتوانست خشم خود را از پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار توسط آمریکا به ایران مخفی کند، در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: افشاء این موضوع که دولت  آمریکا برای آزادی ۳ زندانی خود در ایران ۴۰۰ میلیون دلار به این کشور باج داده است، جدیدترین گواه و شاهد بر غیرقابل قبول بودن توافق هسته ای به شمار می آید.

تد کروز افزود: توافق هسته ای با ایران باید پیش از اینکه خسارت های بیشتری را با خود به همراه آورد، فوراً پاره شود.

 

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,