ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۱

بازدید وزیر نفت از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس

شبکه کانون‌های تفکر ایران با انتشار یادداشتی تحلیلی روند تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس را فرسایشی اعلام کرد و علت تداوم واردات بنزین را به‌دلیل کم‌توجهی وزارت نفت به این پروژه ملی دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه کانون‌های تفکر ایران در یادداشتی به تحلیل آخرین وضعیت پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس پرداخت. در بخشی از این یادداشت آمده است:

"پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، تنها پالایشگاه در دست احداث کشور برای حرکت جدی به‌سمت کاهش خام‌فروشی، قطع وابستگی کشور به واردات بنزین و همچنین کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم فروش نفت و میعانات گازی است. با توجه به اهمیت راهبردی این پالایشگاه ضروری است تا وزارت نفت برای راه‌اندازی سریع‌تر این پروژه متناسب با چالش‌هایی که در بخش‌ قبلی به آن اشاره شد، اقدامات مؤثری اتخاذ نماید، به‌نحوی که چالش‌های مربوطه از جمله مشکل تأمین تجهیزات، توانمندی پیمانکار و همچنین مشکل تزریق منابع مالی برطرف شود، در غیر این‌صورت نه‌تنها تکمیل هر ۳ فاز پالایشگاه تا پایان دولت یازدهم محقق نخواهد شد، بلکه تحقق وعده افتتاح فاز اول این طرح تا پایان نیمه دوم سال ۱۳۹۵ نیز بعید به نظر می‌رسد".

برای مشاهده متن کامل این یادداشت اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/*

 

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال171 روز قبل