ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تسنیم از وضعیت خوزستان گزارش می‌دهد

۰۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۷:۵۸

گرما

درحالی که هواشناسی خوزستان از روند افزایشی دما تا بیش از ۵۰ درجه نیز خبر داده بود موج گرما و شرجی فعلی که به‌گواه دماسنج‌های موجود حتی بیش از ۶۰ درجه نیز هستند در خوزستان مردم را خانه‌نشین کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، هوای داغ خوزستان در کنار شرجی بالای ۹۰ درصد روزهای سختی را برای مردم جنوب رقم زده است.

در چند روز گذشته با اعلام هواشناسی خوزستان مبنی بر تداوم روند افزایشی دما تا روز جمعه مردم خوزستان خود را برای گرمای هوا و کمتر بیرون رفتن از منزل آماده می‌کردند اما میزان افزایش دما در روزهای پایانی تیرماه و آغاز مردادماه مردم را غافلگیر کرده است.

کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از روند افزایشی دما تا بیش از ۵۰ درجه نیز خبر داده بود، این گرما که به‌گواه دماسنج‌های موجود حتی بیش از ۶۰ درجه نیز هستند مردم را خانه‌نشین کرده است.

امروز بنا بر اعلام هواشناسی خوزستان در برخی شهرهای خوزستان که به ساحل خلیج فارس نزدیک هستند رطوبت هوا تا بیش از ۹۰ درصد هم رسیده است؛ شهرهایی مانند ماهشهر، آبادان و خرمشهر و بندرهندیجان که شهرهای بندری و ساحلی خوزستان هستند وضعیت رطوبت هوا بسیار بغرنج شده است.

همچنین بنا بر اعلام رسمی هواشناسی خوزستان شهرهایی مانند بستان و سوسنگرد دمای هوای ۵۱ تا ۵۳ درجه را نیز تجربه کرده‌اند که در نوع خود برای امسال رکورد محسوب می‌شود.

کوروش بهادری در همین زمینه در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: موج هوای گرم و مرطوب جنوبی که وارد کشور شده تا اواسط هفته آینده استان خوزستان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و بیشترین تأثیر آن نیز در شهرهای ساحلی است.

وی افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی به‌تدریج از روزهای وسط هفته جاری این موج کم‌توان‌تر می‌شود و از دمای هوا اندکی کاسته می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به دمای برخی شهرستانهای استان گفت: با وجود موج گرما در استان ایذه در ۲۴ ساعت گذشته دمای ۲۹ درجه را تجربه می‌کند خنک‌ترین شهر خوزستان است؛ همچنین شهرستان گتوند در شمال خوزستان نیز با دمای ۵۳ درجه گرمترین شهر استان است.

با وجود اعلام هواشناسی خوزستان مبنی بر اینکه اهواز امروز دمای ۵۲ درجه را با رطوبت حدود ۸۰درصد تجربه کرده است بسیاری از مردم معتقدند: این عددها گویای میزان واقعی دما در این استان نیست چرا که آسیب رسیدن به شبکه برق که دیروز در چند منطقه شاهد آن بودیم و مشکلات دیگر نشانه وجود دمای حداقل ۶۰ درجه در اهواز و بیش از آن در شهرهای دیگر است.

یکی از کارشناسان هواشناسی به تسنیم می‌گوید: دمایی که اعلام می‌شود براساس پروتکلهای هواشناسی در بیرون شهر یا فرودگاه‌ها و در سایه است و طبیعتاً دمای شهر با میزان خودروها، کولرها و آفتاب مستقیم یقیناً بیش از این میزان است.

به گزارش تسنیم ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز در اطلاعیه‌ای از تمامی فرمانداران و مدیران شهرستانها در خوزستان خواست تدابیر لازم را برای حفظ ایمنی و سلامت مردم در این هوای بسیار گرم رعایت کنند.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال214 روز قبل