ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان به تسنیم خبر داد

۲۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۲

امیر خجسته

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان از بروز تخلفات مالی و تبانی در فرودگاه‌های کشور و همدان خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی برای پاسخگویی به مجلس می‌آید.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: براساس اطلاعاتی که به دست ما رسیده برخی عدم نظارت‌ها در شرکت فرودگاه‌های کشور وجود دارد و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از پاسخگویی در زمینه اتفاقاتی که در فرودگاه‌های کشور به‌ویژه فرودگاه همدان رخ داده است طفره می‌رود.

وی با گلایه‌مندی از عدم نظارت بر فرودگاه همدان افزود: چرا دستگاه‌های نظارتی بر فرودگاه‌های کشور و همدان در بخش‌های مختلف همچون پروژه‌های عمرانی و نحوه قراردادهای صورت گرفته نظارت و کنترل نمی‌کنند.

خجسته با طرح این سؤال که چرا دستگاه‌های نظارتی حساس نمی‌شوند تصریح کرد: اگر بخش‌های نظارتی از این موضوع و اتفاقات مطلع نیستند که جای سؤال دارد ولی اگر مطلع هستند باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه سوءمدیریت و عدم کنترل در بخش‌های نظارتی در دستگاه‌های مختلف فرودگاه‌ها منجر به اتفاقات ناگوار شده است، بیان کرد: با توجه به جایگاه نظارتی مجلس سؤال از وزیر راه و شهرسازی و برخورد جدی با مدیران شرکت فرودگاه‌های کشور به‌ویژه بخش‌های نظارتی را در اولویت کاری مجلس خواهیم داشت.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان اظهار داشت: عدم نظارت در بخش‌های نظارتی، بی‌سروسامانی در تکمیل و پیشرفت پروژه‌های عمرانی و نحوه عقد قراردادها در فرودگاه‌ها از مهم‌ترین مواردی است که وزیر راه و شهرسازی باید پاسخگو باشد.

وی با ابراز اینکه داشتن پروژه‌های عمرانی بزرگ سبب استفاده از پیمانکاران عمرانی در این حوزه می‌شود، گفت: این امر می‌طلبد تا دستگاه‌های نظارتی و مدیرعامل این سازمان بر فرودگاه‌های کشور و همدان نظارت لازم را داشته باشند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه نمایندگان هیچ‌گاه در راستای احقاق حقوق موکلان خود کوتاه نیامده و با هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌درازی به بیت‌المال برخورد جدی و به‌موقع خواهند داشت، عنوان کرد: با توجه به اتفاقاتی که در فرودگاه‌های کشور و همدان رخ داده این مسائل در دست بررسی است.

خجسته با اعلام اینکه مراجع قانونی با جدیت این کار را پیگیری می‌کنند، اظهار داشت: در آینده نزدیک این مسئله تعیین تکلیف می‌شود و مواردی که رخ داده قطعاً درس عبرتی برای سایر دستگاه‌ها خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که تخلفات رخ‌داده در فرودگاه همدان چه بوده و آیا موضوع بازداشت تعدادی از کارکنان فرودگاه صحت دارد، نیز گفت: تخلفات مالی، سوءاستفاده و تبانی با پیمانکار بوده است ولی درباره مابقی مسائل بعدها اظهارنظر می‌کنیم.

به گزارش تسنیم از روز گذشته مباحثی در زمینه بازداشت تعدادی از کارکنان فرودگاه همدان و تغییر مدیر فرودگاه همدان در فضای مجازی منتشر شده است که هنوز مسئولان استان درباره این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال92 روز قبل